Aktualności
Laureaci Seifert Competition w BukareszcieDworak, Smoczyński i wystąpią na Green Jazz & Theatre Fest, transmisja online 4 września, godz. 20.00

Bartosz Dworak, Mateusz Smoczyński i Dawid Czernik to laureaci trzech edycji Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta.

– Promocja laureatów Konkursu Seiferta na arenie międzynarodowej to jedno z najważniejszych – obok organizacji samego Konkursu – zadań Fundacji im. Zbigniewa Seiferta. W tym roku nasi artyści wystąpią m.in.  w ramach Green Jazz & Theatre Fest. W obecnej sytuacji pandemii wyjazd do Bukaresztu okazał się niestety niemożliwy, dlatego też koncert będzie streamowany na festiwalową scenę z pięknego Poronina, rodzinnych stron jednego z laureatów – tłumaczy Aneta Norek-Skrycka, prezes organizującej wydarzenie Fundacji im. Zbigniewa Seiferta.

W koncercie, który odbędzie się w piątkowy wieczór, wezmą udział laureaci Seifert Competition: Bartosz Dworak – zdobywca I nagrody z 2014, Mateusz Smoczyński – laureat I nagrody z 2016 oraz Dawid Czernik – laureat nagród specjalnych pandemicznej edycji Konkursu Seiferta online z 2020. Trzem znakomitym skrzypkom towarzyszyć będzie sekcja rytmiczna w składzie: Max Mucha - kontrabas oraz Dawid Fortuna - perkusja.

Transmisja koncertu dostępna będzie bezpłatnie w kanale YouTube oraz na profilu Facebook Konkursu Seiferta:

https://www.youtube.com/c/SeifertCompetition

https://www.facebook.com/SeifertCompetition

Premiera już w najbliższy piątek, 4 września o godz. 20.00.

Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty".

Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty" 

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm