Aktualności
Leopold Tyrmand – o stylu bycia „w kontrze”Wystawa w Przystanku Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie, do 19 marca

Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki zaprasza na wystawę Leopold Tyrmand – o stylu bycia „w kontrze” przygotowaną przez katowicki oddział IPN. 

Wystawa prezentuje Leopolda Tyrmanda przede wszystkim jako wroga komunizmu, który w najtrudniejszych czasach zachował wymagającą odwagi niezależność intelektualną. Wielu odbiorców jego twórczości literackiej przyzwyczaiło się oceniać go przez pryzmat jednego okresu życia, który rozpoczął sukces wydawniczy książki „Zły”. Tymczasem sylwetka ideowa Tyrmanda znacznie wykracza poza szablon „mężczyzny w kolorowych skarpetkach”, jak pisał o nim Tadeusz Konwicki. Ideą nadrzędną był jego nieustępliwy protest przeciwko totalitarnym praktykom ustroju komunistycznego.

Ekspozycję można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00 w Przystanku Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

W trakcie wizyty obowiązuje noszenie maseczki ochronnej i zachowanie dystansu społecznego: w sali może jednocześnie przebywać do 8 osób.

Wystawa będzie czynna do 19 marca.​

Zapraszamy również na wirtualny spacer


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm