Aktualności
Leszek Możdżer – Mistrz Mowy PolskiejWspółpracownik Jazz Forum, pianista i kompozytor wśród nominowanych do tytułu Mistrza Mowy Polskiej.

W sali koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie 6 czerwca 2022 r. po raz dwudziesty drugi wręczono nominacje do tytułu Mistrz Mowy Polskiej.

Przedstawiono dziesiątkę ludzi, których polszczyzna jest nienaganna, ciekawa, różnorodna, którzy potrafią nazwać swe myśli i odczucia, którzy mogą być wzorem dbałości o język polski. Wśród wyróżnionych nominacją jest współpracownik JAZZ FORUM, pianista i kompozytor Leszek Możdżer. Nie krył zaskoczenia, że został wskazany do tytułu i na swojej stronie na Facebooku napisał: Poniekąd przywyknąwszy swym predylekcjom ku zobojętnieniu na z bezmiaru systemowych imponderabiliów, płynące okazy aprecjacji, interpretowane przeze mnie wręcz jako machinalne rekurencje persyflaży, wtem otrzymuję doniesienie, jakobym mimowiednie dosłużył się takiej oto zaszczytnej nominacji, wobec której doświadczam konfuzji, ale bardzo dziękuję!”

Nas nie dziwi nominacja, bo choć Leszek Możdżer najczęściej wypowiada się na fortepianie, to znamy kunszt, piękno i precyzję słowa z łam JAZZ FORUM, które w każdym wydaniu od ponad czterech lat publikuje jego felietony „Na Ucho”.

Publiczna prezentacja Nominatów oznacza, że rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt. Zdobywcy największej liczby głosów otrzymają tytuły Vox Populi. Głosować można tu:
https://www.mistrzmowy.pl/2022/06/06/glosowanie-vox-populi-2022/

Laureatów poznamy 3 października 2022 r. na gali w Poznaniu. Nie może zabraknąć na niej Leszka Możdżera. Liczymy na czytelników JAZZ FORUM, miłośników Możdżerowych interpretacji i jego muzycznej eseistyki.

Jolanta Fajkowska
Członkini Akademii Mistrzów Mowy Polskiej

Płyta miesiąca

Adam Bałdych Quintet/Agata Szymczewska

Legend

Linki
Z galerii

Jazz a Vienne 2013

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm