Aktualności

Letnia Fiesta Jazzowa
31.07.2022 (niedziela), godz. 12:00
Ogród Różany
ul. Pawła Jasienicy 8
Szczecin

Letnia Fiesta Jazzowa w SzczecinieSylwester Ostrowski, Jakub Mizeracki, Dorrey Lin Lyles oraz Tytus Łajdecki 31 lipca w Ogrodzie Różanym.

W niedzielę 31 lipca, w Ogrodzie Różanym, w ramach Różanego Ogrodu Sztuki, usłyszymy koncerty szczecińskich saksofonistów: Tytusa Łajdeckiego i Sylwestra Ostrowskiego. Po koncertach odbędzie się potańcówka.

Na scenie Tytus Łajdecki zaprezentuje swój najnowszy polsko-hiszpański projekt „Marakuja”, a Sylwester Ostrowski wystąpi wspierany przez gitarzystę Jakuba „Mizera” Mizerackiego i amerykańską gwiazdę bluesa Dorrey Lin Lyles. To wszystko od godziny 12:00.

A o godzinie 17:00 różankowa potańcówka, czyli kolejna w tym sezonie zabawa dla wszystkich miłośników tańca pod gołym niebem przy muzyce, którą wszyscy znamy i lubimy.Sylwester Ostrowski – szczeciński saksofonista tenorowy, kompozytor, lider zespołu Jazz Brigade, a także promotor jazzu. Występował i nagrywał z czołówką światowego jazzu jak m.in. Wynton Marsalis, Erykah Badu, Deborah Brown, Darius Brubeck, Keyon Harrold czy Freddie Hendrix. Jest pomysłodawcą oraz szefem artystycznym festiwalu Szczecin Jazz.

Jakub Mizeracki – gitarzysta zespołów Skicki-Skiuk i ZK Collaboration, który w 2016 roku zdobył Grand Prix konkursu na indywidualność jazzową festiwalu Jazz nad Odrą. W 2019 r. zajął 3 miejsce na międzynarodowym konkursie im. Jarosława Śmietany. Grał m. in. z Billym Cobhamem, Leszkiem Możdżerem, Bobbym Watsonem, Nigelem Kennedym, Karen Edwards, Ericiem Allenem. Członek zespołu Jazz Forum Talents. Laureat corocznej ankiety magazynu Jazz Forum „Jazz TOP 2021”. Reprezentant Polski na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Amesfoort w Holandii 2021 i 2022.

Dorrey Lin Lyles – znakomita amerykańska wokalistka, jest dobrze znana z przeboju „Its Raining Men” i współpracy z zespołem „The Weather Girls”. Dorrey w swojej solowej karierze łączy gatunek gospel z bluesem, soulem i jazzem. Laureatka prestiżowej nagrody McDonald’s Gospel Fest Best Director Award. Współpracuje z muzykami z całego świata. Koncerty z jej udziałem porywają publiczność w każdym wieku. Jest przebojowa i zawsze robi furorę, promując tym samym jazz na najwyższym poziomie.Marakuja Jazz Band to polsko-hiszpański zespół jazzowy, w skład którego wchodzą Tymoteusz Wójtewicz na gitarze basowej i kontrabasie, Michał Modrzyński na fortepianie, Norbert Itrich na perkusji oraz Tytus Łajdecki na saksofonie tenorowym i sopranowym. Projekt łączy młodych muzyków, studentów AMFN w Bydgoszczy z różnych części Polski i Hiszpanii. Dzięki temu plan ich działania skupia się nie tylko na Polsce, ale również na ojczyźnie perkusisty. Marakuja to projekt, który ma na celu docierać przede wszystkim do ludzi młodych ceniących sobie muzykę akustyczną. Kierunek muzyczny projektu to Jazz rozumiejący dzisiejsze realia, ale nie zapominający o tradycjach i pochodzeniu tej muzyki.

Płyta miesiąca

Adam Bałdych Quintet/Agata Szymczewska

Legend

Linki
Z galerii

Jazz Forum Showcase

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm