Aktualności

Lora Szafran
17.09.2017 (niedziela), godz. 15:00
Klubokawiarnia Babel
ul. Próżna 5
Warszawa

Wstęp wolny                                               

Lora Szafran w Klubokawiarni Babel

Magdalena BorkowskaWybitna wokalistka zainauguruje 17 września nową scenę muzyczną w Warszawie

Występ Lory Szafran będzie pierwszym z cyklu czterech koncertów organizowanych przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce w Klubokawiarni Babel – nowo powstałym miejscu na kulturalnej mapie stolicy.  W programie „Piosenki Naszych Mistrzów –  Wars, Szpilman, Wasowski” (czyli piosenki kompozytorów polskich żydowskiego pochodzenia) wokalistce towarzyszyć będą:  Bogdana Hołowni - fortepian, Paweł Pańta - kontrabas, gitara basowa, Sebastian Frankiewicz - perkusja, Robert Murakowski - trąbka.


Artystka wraz z Bogdanem Hołownią, wybitnym pianistą, przygotowali, jazzowe aranżacje znanych utworów skomponowanych przez Władysława Szpilmana, Henryka Warsa i Jerzego Wasowskiego. Podczas koncertu usłyszeć będzie można takie przeboje jak: „Już nie zapomnisz mnie”, „W małym kinie”, czy „Dzień dobry Mr. Blues”

Lora Szafran – uznawana jest za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych. W 1986 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jeszcze jako studentka współpracowała z czołową grupą jazzową Walk Away. W 1984 zajęła I miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu.

Kolejne koncerty, podczas których wystąpią m.in. zespół Tango Attack, Sława Przybylska oraz Joanna Trzepiecińska odbędą się w październiku, listopadzie i grudniu.

Cykl koncertów zorganizowano we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na wydarzenia – wstęp wolny!Klubokawiarnia Babel – jedyna żydowska klubokawiarnia w Warszawie. Kultowy Klub BABEL powrócił na kulturalną mapę stolicy. Klub działający w latach 60 przy siedzibie Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce na ul. Nowogrodzkiej 5, zlikwidowany został w skutek wydarzeń „Marca ‘68”. Po blisko 50 latach, BABEL został reaktywowany w nowej lokalizacji. Klubokawiarnia BABEL, która mieści się w samym sercu Warszawy, przy Próżnej 5, to miejsce otwarte dla wszystkich, gdzie na co dzień przenika się bogata kultura żydowska i polska. Ważnym elementem działalności Klubu są wydarzenia kulturalne. Planowane są liczne koncerty i spotkania z ludźmi ze świata kultury i sztuki. Przestrzeń otwarta jest także dla wszystkich artystów działających na rzecz wielokulturowości. Na Próżnej 5 odbywać się będą spotkania i dyskusje poświęcone historii i kulturze Żydów, promocje książek, wernisaże, lekcje języka jidysz, a także małe formy teatralne.

https://www.facebook.com/KlubokawiarniaBabel/

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm