Aktualności
Maciej Gołyźniak Trio – The Restless RainsSingiel promujący nadchodzący album perkusisty „The Orchid” w serii Polish Jazz vol. 85

„The Restless Rains” to wizytówka albumu „The Orchid” Maciej Gołyźniak Trio – nowości w serii Polish Jazz vol. 85, której premiera odbędzie się 18 września.

Perkusiści jako liderzy to wyjątkowa rzadkość w serii Polish Jazz. Maciej Gołyźniak – utytułowany polski perkusista jest zaledwie trzecim po Czesławie Bartkowskim i Kazimierzu Jonkiszu liderem, którego album pojawi się w tej legendarnej serii w całej jej 55-letniej historii!

Zapraszamy do obejrzenia teledysku „The Restless Rains” zapowiadającego klimat muzyczny albumu „The Orchid”. To nie tylko sama muzyka tria. To także malowniczy obraz perkusji i muzyka – pietyzmu z jakim perkusista rozstawia swój przepiękny instrument! Autorem zdjęć jest Radek Zawadzki.

Link do Youtube


Do realizacji swojego autorskiego projektu w trio Maciej Gołyźniak zaprosił znakomitych instrumentalistów: Roberta Szydło (bas) i Łukasza Damrycha (piano). Gościnnie w czterech utworach gra Łukasz Korybalski (flugelhorn).

Maciej Gołyźniak poruszający się dotąd muzycznie w przebojowym popie, alternatywie i progresywnym rocku tym razem przemawia do nas językiem, który zawsze grał mu w duszy – to JAZZ!

Artysta przedstawia singlowy utwór tak:

„The Restless Rains” to kwintesencja grania jakie lubię i wizytówka tej płyty. Cała kompozycja oparta jest na ostinato bębna taktowego, na którym konstruuję całą, mocno synkopowaną opowieść bębnów. Znakomicie nastrojem operuje tu Łukasz Damrych idąc na pianie za energią zestawu perkusyjnego. Z kolei temat realizuje bas (Robert Szydło), co bardzo lubię a co nieczęsto się zdarza. Od samego początku słyszałem też na płycie flugelhorn. Ton Łukasza Korybalskiego świetnie spiął całą kompozycję.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm