Aktualności

Wstęp wolny 
Kądziela i Pietrzko Trio11 grudnia w sali Akademii Muzycznej w Łodzi koncert dwójki charyzmatycznych liderów. Wstęp wolny

Maciej Kądziela, saksofonista, laureat tegorocznego stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Łodzi oraz pianistka Kasia Pietrzko wraz ze swoim triem zagrają 11 grudnia prezentując sześć premierowych, autorskich kompozycji na saksofon i trio fortepianowe.

Maciej Kądziela i Katarzyna Pietrzko współpracę rozpoczęli w projekcie Jazz Forum Talents przy płycie „Jammin with KC” nagranej w Stanach Zjednoczonych tuż przed wybuchem pandemii. Od tamtego czasu regularnie razem koncertują i współpracują przy licznych projektach. Ten zapowiadają jako najciekawszy. Koncert będzie jednocześnie realizacją przyznanego Maciejowi Kądzieli stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Łodzi 2021.

Mówi Maciej Kądziela:
„W roku 2021 saksofon liczyć będzie około 180 lat od jego powstania. Czyni go to wciąż stosunkowo nieodkrytym, lecz jednocześnie bardzo popularnym instrumentem, dzięki różnorodnym walorom brzmieniowym, które posiada. Dlatego nowatorskie podejście do saksofonu jest dla mnie jako łodzianina z wyboru ważne, bo pokazuje jak klimat miasta wpływa na myślenie artystyczne”.

Koncert odbędzie się 11 grudnia w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów o godz. 19:00. Oprócz Macieja Kądzieli i Kasi Pietrzko, zagrają: Andrzej Święs na kontrabasie i Piotr Budniak na perkusji.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm