Aktualności
Madeleine PeyrouxMADELEINE PEYROUX W PALLADIUM

JFMadeleine Peyroux wystąpi w czwartek 26 listopada w Warszawie w klubie Palladium na jedynym w Polsce koncercie promującym jej ostatni album „Bare Bones”.

Amerykańska wokalistka jazzowa, gitarzystka, okrzyknięta przez dziennikarzy następczynią  Billie Holiday, urodziła się w stanie Georgia, a dorastała w Kalifornii, Nowym Jorku i Paryżu. Zaprezentuje utwory z najnowszego, trzeciego jej autorskiego albumu, „Bare Bones” (pierwsze dwa to „Careless Love” z roku 2004 i  „Half The Perfect World” z 2006).

Madeleine wkracza teraz na zupełnie niezbadane do tej pory rejony. W pracy nad ostatnim albumem towarzyszył jej sprawdzony przyjaciel, producent dwóch poprzednich albumów Larry Klein. Razem stworzyli najbardziej osobistą płytę wokalistki, szczególnie biorąc pod uwagę, ze Madeleine brała udział w komponowaniu całego materiału.

Każda z tych jedenastu piosenek to prawdziwy klejnot. Instead, piosenka napisana razem z Julianem Coryellem zaczyna się od przesłania: „Zamiast czuć się źle, ciesz się, że masz dokąd pójść. Zamiast być smutnym, ciesz się, że nie jesteś sam. Zamiast się dołować, nakręcaj się wszystkim co kochasz. Zamiast tracić czas, rozkoszuj się swoimi marzeniami.”  Zachwycające się też takie kompozycje jak River of Tears (napisana wspólnie z Kleinem), czy Love and Treachery (z Kleinem i Joe Henrym), przywołują na myśl krystaliczną precyzję i napięcie charakterystyczne dla Leonarda Cohena. W You Can’t Do Me napisanym z Walterem Beckerem, słychać echo starego klimatu Steely Dan. Niezwykłe, głębokie historie opowiadają też Our Lady of Pigalle czy I Must Be Saved.

 Madeleine Peyroux, 26 listopada, godz. 20.00, Warszawa, Palladium, Złota 7/9

www.newmusicart.pl

 


 
JAZZ FORUM 6/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Orient Express

The Consonance Trio

Płyta miesiąca

Marcin Wasilewski Trio w/Joe Lovano

Arctic Riff

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Jazz a Vienne 2013

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm