Aktualności

Manu Summer Jazz Sundays 2020
Maciej Sikała/Leszek Kułakowski – Red Ice
30.08.2020 (niedziela), godz. 17.00
Rynek Jazzowy
Manufaktura
Łódź

Wstęp bezpłatny

Manu Summer 2020 – FinałNa finałowym koncercie w niedzielę 30 sierpnia wystąpi duet Maciej Sikała – Leszek Kułakowski

Tegoroczna 11. edycja łódzkiego festiwalu Manu Summer Jazz Days odbywającego się w kolejne niedziele w Manufakturze upływała pod hasłem: XI & Co.

Na koncercie wieńczącym festiwal duet saksofonisty Macieja Sikały i pianisty Leszka Kułakowskiego przedstawi materiał z płyty „Red Ice”.

Jeżeli jakąś muzykę nazwać można czysto jazzową, to będzie to właśnie „Red Ice”. Macieja Sikałę i Leszka Kułakowskiego  bez problemu nazwać można klasykami i mistrzami krajowej sceny jazzowej. A jeżeli ktoś powinien się decydować na zarejestrowanie duetowych konwersacji, to właśnie czynić to powinni tacy mistrzowie. Leszek Kułakowski od zawsze zachwycał kompozytorskim kunsztem. „Red Ice” w warstwie kompozytorskiej jest w całości jego dziełem.

Podczas koncertów odbywających się w kolejne niedziele przez cały sierpień w Manufakturze na Małym Rynku Jazzowym grali: 2.08 Piotr Wrombel Quartet, 9.08 Dixie Friends, 16.08 Kuba Raczyński Quartet, 23.08 Piotr Krzemiński Trio.  Na zamknięcie 30.08 Maciej Sikała z Leszkiem Kułakowskim.

Koncerty odbywają się we wszystkie niedziele sierpnia o godzinie 17.00.

Impreza plenerowa organizowana przez Q4Q Tomasz Gołębiewski Impresariat Artystyczny w Manufakturze

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm