Aktualności

Tegoroczny harmonogram:
6.08 Krzesimir Dębski & Krzysztof Ścierański
13.08 Sasha Strunin Band
20.08 Mateusz Smoczyński Quintet
27.08 Gary Guthman Quartet

Manu Summer Jazz Sundays 2017

Tomasz GołębiewskiFestiwal mistrzów rozpocznie się koncertem Krzesimira Dębskiego 6 sierpnia w łódzkiej Manufakturze.

Ósma edycja Manu Summer Jazz Sundays w tym roku przebiega pod hasłem „Master & Co.”. W niezwykłym otoczeniu zabytkowego rynku Manufaktury w każdą sierpniową niedzielę będzie można posłuchać najlepszych polskich twórców jazzowych.

Tegoroczne wielkie święto jazzu, czyli letni festiwal Manu Summer Jazz Sundays, ma nieco inną formułę niż poprzednie edycje. Dotychczas motywem przewodnim był konkretny instrument – na scenie na rynku Manufaktury występowali najlepsi polscy saksofoniści, gitarzyści, trębacze czy wirtuozi organów Hammonda. – W tym roku stawiamy na zestawienie mistrzów w swoich dziedzinach i młodych twórców, którzy czerpią inspiracje od najlepszych – tłumaczy Tomasz Gołębiewski, dyrektor artystyczny Manu Summer Jazz Sundays.


Krzesimir Dębski

Jak pierwszy zaprezentuje się mistrz Krzesimir Dębski, który wystąpi w Manufakturze w niedzielę 6 sierpnia. Ten kompozytor, dyrygent, skrzypek jazzowy, aranżer i producent muzyczny, ma na swoim koncie ponad 120 utworów symfonicznych i kameralnych, 40 kompozycji do spektakli teatralnych i ponad 100 do filmów i seriali. Na zamówienie hollywoodzkiej wytwórni LimeLight  Films skomponował również nową muzykę do 16 niemych filmów Charlie Chaplina z lat 1914-1917. W Manufakturze zaprezentuje zarówno utwory własne, jak i znane i lubiane standardy jazzowe. Towarzyszyć mu będzie gitarzysta Krzysztof Ścierański, z którym od lat grają w zespole String Connection.


Sasha Strunin

Tydzień później (13 sierpnia) wystąpi Sasha Strunin – młoda wokalistka, która zaczynała karierę muzyczną w klimatach pop i dance, ale od kilku lat rozwija się w swingu. Artystkę pracującą w tym kierunku wspiera wybitny amerykański trębacz Gary Guthman, który jako Mistrz wystąpi na finał Manu Summer Jazz Sundays, czyli 27 sierpnia.


Gary Guthman

Czwartym artystą, który zaprezentuje się podczas jazzowych niedziel w Manufakturze będzie Mateusz Smoczyński. Jeden z najlepszych skrzypków jazzowych młodego pokolenia zagra 20 sierpnia.


Mateusz Smoczyński Quintet

Manu Summer Jazz Sundays to festiwal, który na stałe wpisał się w kalendarz letnich imprez kulturalnych w Łodzi. Od siedmiu lat, w każdą sierpniową niedzielę, można na rynku Manufaktury można podziwiać najlepszych polskich muzyków jazzowych. Dotychczas na scenie Manu Summer Jazz Sundays występowali m.in. Marek Napiórkowski, Wojciech Karolak, Maciej Sikała, Piotr Baron, Paweł Serafiński, Dorota Miśkiewicz, Michael Patches Stewart. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Tomasz Gołębiewski – muzyk, producent, organizator prestiżowych wydarzeń muzycznych. 

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm