Aktualności
Marek Bałata Niemen/WspomnienieWspaniały wokalista jazzowy w największych przebojach Czesława Niemena, 15 września w Przemyślu

To jeden z najwcześniejszych projektów stworzonych w hołdzie dla Czesława Niemena, bo powstał w rok po Jego śmierci. I jeden z najambitniejszych.Jazzowe aranżacje utworów nieśmiertelnego klasyka polskiej piosenki.

Tym razem prezentowany w kameralnej obsadzie z kwartetem smyczkowym (a nie orkiestrą symfoniczną) i jazzową sekcją w żelaznym składzie: Marek Bałata - voc, g; Tadeusz Leśniak - keys,  Sebastian Bernatowicz - p, keys; Józef Michalik - b, bg oraz Mirek Sitkowski - perc.

W koncercie usłyszymy największe przeboje z repertuaru Czesława Niemena, takie jakDziwny jest ten świat, Obok nas, Sukces, Com uczynił, Elegia śnieżna, Pod papugami, Wspomnienie, Nim przyjdzie wiosna…oraz mniej znane wiersze:Status mojego JA, Ślepe posłuszeństwo,w charakterystycznej interpretacji Marka Bałaty, wzbogaconej jego improwizacjami, w specjalnie przygotowanych aranżacjach z nowym brzmieniu sekcji jazzowej i kwartetu smyczkowego.

MAREK BAŁATA - wokal, gitara, aranżacje 
Tadeusz Leśniak - instrumenty klawiszowe, aranżacje 
Sebastian Bernatowicz - instrumenty klawiszowe, fortepian 
Józef Michalik - kontrabas
Mirosław Sitkowski - perkusja
Produkcja muzyczna - Marek Bałata ®

Koncert poprowadzi Paweł Brodowski, basista legendarnego zespołu Akwarele, krytyk jazzowy i red. naczelny pisma Jazz Forum.


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm