Aktualności

WAW-NYC 
8.02 Jazz Cafe, Łomianki
9.02 ZOK, Zielona Góra
10.02 Jazz Club Pod Filarami, Gorzów Wielkopolski
12.02 koncert zamknięty, Warszawa
13.02 Studio Koncertowe im. Agnieszki Osieckiej, Warszawa
15.02 SMOK, Słubice
16.02 Wadowickie Centrum Kultury, Wadowice
17.02 MOK „Amfiteatr”, Radom
18.02 Sala Koncertowa Radia Wrocław
19.02 Jazz Club a'Propos, Wałbrzych
20.02 Filharmonia Łódzka, Łódź
21.02 Jazz Od Nova, Toruń
Marek Napiórkowski WAW-NYC – trasaCzołowy polski gitarzysta jazzowy i jego warszawsko-nowojorski zespół odwiedzi w lutym kilkanaście polskich miast.

WAW-NYC to unikatowa fuzja różnorodnych osobowości, która łączy dwa odległe miasta siłą muzyki ich jazzowych reprezentantów. Kompozycje stworzone specjalnie na tę okazję dają doświadczonym improwizatorom możliwość pełnego interakcji muzykowania, gdzie europejski koncept harmoniczny łączy się z kulturą rytmu z kolebki jazzu i kubańską żarliwością.

W ramach lutowej trasy zagrają znamienici przedstawiciele Warszawy i Nowego Jorku: nominowany za swój ostatni album do Nagrody GRAMMY – pianista Manuel Valera, wybitny basista Sławomir Kurkiewicz oraz nowojorski mistrz perkusji - Clarence Penn. W dwóch miastach (Łomianki, Zielona Góra) pojawi się - goszczący na płycie „WAW-NYC” rozchwytywany basista - Robert Kubiszyn.

„WAW-NYC ma w sobie piękne brzmienia, klimat, różnorodność, poezję, jazzowy feeling, melodyjność – można by dalej wymieniać. To muzyka, która jest sumą oczekiwań i kontynuacją tego, czego czasem brak wielkim „wypalonym”. Dopracowane utwory, w których nie słychać przypadkowych dźwięków. Inteligentna, wyważona, a zarazem znakomita technicznie gra gitarzysty. Wszystko to sprawia, że płyty słucham godzinami i ciągle mi mało. Chciałoby się powiedzieć – magia dźwięku, antidotum na rzeczywistość za oknem.”
Marek Brzeski, JazzPRESSMarek Napiórkowski – polski gitarzysta jazzowy i kompozytor. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników JAZZ FORUM, wybierany jest „Jazzowym Gitarzystą Roku”. Doceniany przez branżę i krytykę – ośmiokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Grał i nagrywał m.in. z: Tomaszem Stańką, Anną Marią Jopek, Grégoirem Maretem, Mino Cinelu, Adamem Holzmanem, Marcusem Millerem, Leszkiem Możdżerem, Hadrienem Feraud, Sugar Blue, Henrykiem Miśkiewiczem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, a także z Patem Methenym, Richardem Boną, Ivanem Linsem, Dhaferem Youssefem, Gonzalo Rubalcabą…

Manuel Valera – pianista i kompozytor kubańskiego pochodzenia od prawie 20 lat związany z Nowym Jorkiem. Doskonale łączy latynoską muzykę z jazzową improwizacją, na co dowodem jest nominacja do Nagrody GRAMMY za jego ostatni album New Cuban Express. Lider kilku roznych projektow. Grał m. in z: Arturo Sandoval, Paquito D’Rivera, Dafnis Prieto, Jeff “Tain” Watts, John Patitucci, Bill Stewart, Antonio Sanchez, Horacio "El Negro" Hernandez, Seamus Blake.

Sławomir Kurkiewicz – kontrabasista od ponad 20 lat będący członkiem jednej z czołowych formacji europejskiego jazzu swojego pokolenia „Marcin Wasilewski Trio”, znanej z wieloletniej współpracy z Tomaszem Stańką. Od 2001 związany z monachijską wytwórnią fonograficzną ECM, dla której nagrywał między innymi z Manu Katche i Janem Garbarkiem. 

Występował obok takich artystów jak Charles Lloyd, Dino Saluzzi, John Surman, Joe Lovano i wielu innych.

Clarence Penn – jest jednym z najbardziej zajętych perkusistów na świecie. Lider wielu zespołów, kompozytor, producent. Ma na koncie współpracę z największymi nazwiskami, tj. Dizzy Gillespie, Wynton Marsalis, Betty Carter, Stanley Clarke, Dave Douglas, Maria Schneider, Luciana Souza, Richard Galliano, Fourplay. Jego imponująca dyskografia zawiera kilkaset albumów studyjnych, w tym nagrodzone GRAMMY „34th and Lex” Randy Brecker'a oraz „Concert in the Garden and Sky Blue" Marii Schneider.

Marek Napiórkowski - gitary
Manuel Valera - piano
Sławomir Kurkiewicz - gitara basowa, kontrabas
/Robert Kubiszyn 8, 9.02.2018.
Clarence Penn - perkusjaTrasa Koncertowa WAW-NYC luty 2018
8.02 Jazz Cafe, Łomianki
9.02 ZOK, Zielona Góra
10.02 Jazz Club Pod Filarami, Gorzów Wielkopolski
12.02 koncert zamknięty, Warszawa
13.02 Studio Koncertowe im. Agnieszki Osieckiej, Warszawa
15.02 SMOK, Słubice
16.02 Wadowickie Centrum Kultury, Wadowice
17.02 MOK „Amfiteatr”, Radom
18.02 Sala Koncertowa Radia Wrocław
19.02 Jazz Club a'Propos, Wałbrzych
20.02 Filharmonia Łódzka, Łódź
21.02 Jazz Od Nova, Toruń

Patroni medialni:
Anywhere.pl, cojestgrane24, JAZZ FORUM, Magazyn Gitarzysta, Jazzpress, Jazzsoul

Partnerzy trasy:
Anywhere.pl
fot. Tomasz Sagan /anywhere.pl
Legalna Kultura
Na stronie www.legalnakultura.pl istnieje już Baza Legalnych Źródeł, dająca dostęp do zasobów kultury zgodnie z prawem i wolą twórców.

Management:
MS MUSE Marta Sołtys
+48 602 101 760, management@msmuse.pl
www.mareknapiorkowski.com

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm