Aktualności

Martha High & The Soul Cookers
22.02.2019 (piątek), godz. 19.00 i 21.30
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16
Warszawa

Bilety
Normalny – 200 PLN
Ulgowy – 180 PLN

Kup Bilet

Martha High w 12on14Bogini soulu zaśpiewa w warszawskim klubie na dwóch koncertach 22 lutego

Martha High odkrywa swoje muzyczne dziedzictwo i przywołuje wraz z zespołem the Soul Cookers dobre funkowe czasy .

Amerykańska wokalistka śpiewała na scenie z Jamesem Brownem przez 30 lat i była jego najdłużej działającą wokalistką. Wciąż regularnie koncertuje jako główna wokalistka w zespole Maceo Parkera. High była jedną z najbardziej zaufanych osób w kręgu Jamesa Browna, a także niekwestionowaną częścią jego muzycznej historii. Występowali wspólnie na historycznym koncercie w Boston Garden w kwietniu 1968 roku, w noc po zabójstwie Martina Luthera Kinga, gdy Brown uspokajał publiczność i wysyłał pozytywną energię ze sceny.

Martha była także u boku Jamesa, gdy ten podróżował do Vietnamu, aby zabawiać muzyką amerykańskie odziały lub podczas koncertu Rumble In The Jungle w Zairze, w którym uczestniczyło 60 000 osób, tuż przed słynną walką George’a Foremana i Muhammada Alego.

Kolejnym potwierdzeniem na to, że High pozostaje potężną muzyczną siłą, jest jej nowy solowy album „Singing For The Good Times” wydany wiosną 2016 roku.

Martha High & The Soul Cookers
Martha High - wokal
Roy Panebianco - gitara
Leonardo Corradi - organy Hammonda
Tony Match - perkusja

Leonardo Corradi – ten młody Włoch to muzyczne odkrycie ostatnich lat. Młody geniusz organów Hammonda nazywany jest „Jimmym Smithem na sterydach" ze względu na swoja iście ognistą i naturalną grę na tym trudnym instrumencie. Mimo swojego młodego wieku (25 lat) grywał już z takimi muzykami jak: Antonio Sanchez, Dave Liebman, Kurt Rosenwinckel, Rick Margitza, Jessie Davis czy Pee Wee Ellis. Uznany za najlepszego hammondzistę roku 2010 przez JAZZIT magazine. Jak mówią jego fani – grę na organach Hammonda podniósł do rangi sztuki.

Tony Match – francuski perkusista i działacz jazzowy. Przez piętnaście lat pracował ze śmietanką jazzowego świata, zarówno jako producent muzyczny jak i muzyk. Fred Wesley, Pee Wee Ellis, Paul Jackson the Headhunters, Ulf Wakenius, Lionel Loueke, Jean Marie Ecay, Richard Galliano, Rick Margitza – to tylko kilka z wielu nazwisk współpracowników Tony’ego. Jest on zaangażowany w wiele projektów dotyczących takich ikon jak Kurt Elling, Charlie Haden, Ernie Watts i Gonzalo Rubalcaba. Występował z Randym Breckerem, Flavio Boltro, Jesse Davisem... Tony Match skomponował, wyprodukował i miksował ponad sto utworów dla najważniejszych marek, włącznie z firmą Deutsche Grammophon.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm