Aktualności
fot. Adam ŻurawiczMasterclass Adama MakowiczaAkademia Improwizacji Jazzowej z mistrzem fortepianu w dn. 6-13 listopada w Radziejowicach

Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach nieopodal Warszawy słynął dotąd z licznych działań koncertowych, wystaw i kursów mistrzowskich zorientowanych na muzykę klasyczną. Wraz ze zmianą dyrekcji, znacznie poszerzył paletę – nie tylko koncertową – zapraszając jazzmanów oraz poszerzając ofertę w sferze edukacyjnej. Już w listopadzie odbędą się zajęcia masterclass prowadzone przez światowej sławy pianistę Adama Makowicza.

Jesienna Mistrzowska Akademia Improwizacji Jazzowej Adama Makowicza odbędzie się w dniach 6 -13 listopada 2020 roku, a procedura aplikacyjna trwać będzie do 20 października.

Spotkanie z Adamem Makowiczem zapowiada się jako niepowtarzalna okazja do zgłębiania zagadnień nierozłącznie związanych z jazzem: harmonią, melodyką, rytmem i swingiem, pod okiem absolutnego autorytetu w tej dziedzinie. Wybór uczestników zostanie dokonany na podstawie nadesłanych materiałów audio lub audio-wideo.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

1.  Przesłanie do 20 października 2020 r. na adres kursymistrzowskie@placradziejowice.pl
·  Formularz zgłoszeniowy -  Pobierz formularz zgłoszeniowy
·  biogramu
·  linku do autorskiego nagrania dowolnej fugi Jana Sebastiana Bacha oraz jednej z  ballad jazzowych (standard do dowolnego wyboru)
·   linku do nagrania własnej kompozycji (nieobowiązkowo)

2.  Dokonanie do 30 października 2020 r. opłaty za kurs na konto Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach (po otrzymaniu potwierdzenia o zakwalifikowaniu się na kurs).
Uczestnicy będą mieli dostęp do sal ćwiczeniowych z fortepianami (osobne fortepiany dla uczestnika i prowadzącego), całodzienne wyżywienie oraz zakwaterowanie w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach, a wybrani uczestnicy wystąpią podczas koncertu finałowego. Organizatorzy gwarantują  bezpieczeństwo sanitarne.

Całkowity koszt uczestnictwa w kursie – 960 złotych.

Szczegóły: www.palacradziejowice.pl/kurs-adam-makowicz
Wszystkich zainteresowanych organizatorzy proszą o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i o przesłanie go na adres: kursymistrzowskie@palacradziejowice.pl (pod tym adresem można również zadawać pytania odnośnie kursu).
Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decydować będzie Adam Makowicz.
Patronat nad wydarzeniem objęło Jazz Forum


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm