Aktualności

Mateusz Smoczyński Quintet
13.05.2017 (sobota), godz. 20:30
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16
Warszawa

Bilety
I pula (przedsprzedaż) – 50 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 55 PLN

Mateusz Smoczyński Quintet – BerekWarszawska premiera nowej płyty wybitnego skrzypka w sobotę 13 maja w 12on14

Album „Berek” wydany został nakładem Universal Music Polska.

Mateusz Smoczyński powraca ze swoim kwintetem! Jest to formacja, z którą dokładnie 10 lat temu nagrał swój debiutancki album. Po kilku latach dzielenia czasu między kontynentami – pobyt Mateusza w Stanach Zjednoczonych i współpraca m.in. z Turtle Island Quartet, nadszedł czas, aby zebrać swoje dotychczasowe doświadczenia i ponownie wydać autorski projekt.|


Mateusz Smoczyński Quintet
Mateusz Smoczyński - skrzypce, skrzypce barytonowe
Konrad Zemler - gitara
Jan Smoczyński - fortepian
Wojciech Pulcyn - kontrabas
Michał Miśkiewicz - perkusja

Na trzeciej płycie kwintetu znajdują się kompozycje lidera oraz jego brata - Jana Smoczyńskiego. Album ten, który nosi tytuł „Berek” zawiera wiele nawiązań do polskiej muzyki ludowej, amerykańskiego folku oraz muzyki klasycznej. Mateusz wykonuje swoje partie na skrzypcach oraz na instrumencie bardzo wyjątkowym i w Polsce praktycznie nieznanym – skrzypcach barytonowych. W skład zespołu wchodzą najwybitniejsi polscy muzycy jazzowi - Konrad Zemler na gitarze, Jan Smoczyński na fortepianie, Wojciech Pulcyn na kontrabasie oraz Michał Miśkiewicz na perkusji.


fot. Zosia Zija & Jacek Pióro

Płyta została zarejestrowana w grudniu 2016 roku, kilka miesięcy po wygranej Mateusza Smoczyńskiego w II Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta. Premiera albumu odbyła się 28 kwietnia podczas festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm