Aktualności

Mazzolleum
11.05.2019 (sobota), godz. 18.00
Sala Miejska
ul. Dąbrowskiego 8
Piła

Bilety: 35 zł
Do nabycia w kasie RCK Teatru Miejskiego, Plac Staszica 1 w Pile
oraz
bilety.rck.pila.pl

Mazzolleum w PileJeden z naszych czołowych klarnecistów jazzowych wystąpi z zespołem 11 maja w Regionalnym Centrum Kultury.

Tego wieczoru zaprezentują się dwie formacje:

Mazzolleum
Mazzol - klarnety
Milo Kurtis - klarnet, perkusjonalia
Adeb Chamoun - perkusjonalia
Michał Szturomski - elektronika

oraz

Trio YateraAlex Clov - saksofon
Liliana Zieniawa - perkusja
Piotr Wojnarowski - kontrabas

Mazzoll jest uważany za jednego z najciekawszych obecnie klarnecistów w Polsce (Jazz Forum, „Drgawy” TVP1). Swoją konsekwentną praktyką przyczynił się do prawdziwego renesansu klarnetu na polskiej scenie muzyki improwizowanej, można też powiedzieć, że był pierwszym polskim basklarnecistą.  W swojej dyskografii ma ponad 20 albumów ( w tym studyjne i koncertowe), a jeszcze w tym roku mają ukazać kolejne dwa.

Dimitrios „Milo” Kurtis jest jednym z bardziej rozpoznawalnych i charyzmatycznych muzyków w Polsce. Swoją artystyczną karierę rozpoczął w 1969 roku, kiedy to założył legendarną formację Grupa w Składzie. Dimitrios „Milo” Kurtis jest jednym z bardziej rozpoznawalnych i charyzmatycznych muzyków w Polsce. Swoją artystyczną karierę rozpoczął w 1969 roku, kiedy to założył legendarną formację Grupa w Składzie. W 1975 r. Kurtis założył wraz z Markiem Jackowskim duet Maanam. Kariera artystyczna Milo Kurtisa trwa już od 45 lat, nie sposób wymienić wszystkich jego projektów i aktywności artystycznych. W trakcie swojej działalności twórczej wziął udział we wszystkich najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Spektrum estetyczne rozciąga się od jazzu, muzyki etnicznej, przez muzykę współczesną, rockową czy reggae. To wszechstronny instrumentalista i kompozytor, lider wielu formacji muzycznych, popularyzator i entuzjasta muzyki.


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm