Aktualności

Targi Kielce Jazz Festival
Memorial to Miles
28-30 września 2018
Kieleckie Centrum Kultury
Pl. Moniuszki 2B
Kielce

Bilety w cenie 70/40/70 złotych lub czterodniowy karnet – 120 zł,można zakupić stronie internetowej kck.bilety24.pl lub w kasach biletów KCK, (41) 343 81 42.

Memorial to MilesMożdżer/Daniellson/Fresco i Michał Urbaniak wśród gwiazd kieleckiego festiwalu, 27- 30 września

17. edycja Memorial to Miles Targi Kielce Jazz Festival odbędzie się w dn. 28 - 30 września br. w Kieleckim Centrum Kultury. Trzydniowy „Memorial…” na cześć Mistrza to nie tylko kwintesencja jazzu, ale także niezwykłe muzyczne hybrydy, w których subtelne dźwięki trąbki zmieszają się z elektronicznym brzmieniem beatów. Podczas tegorocznej edycji festiwalu wystąpią: Leszek Możdżer/Lars Danielsson/Zohar Fresco, Oleś Brothers & Antoni Gralak Primitivo, Tom Ibarra Group oraz Michał Urbaniak „Miles of Blue”.

MILES D…

M jak Miłość. Zespół Miłość i grający pod jego banderą Leszek Możdżer. Człowiek orkiestra: po pierwsze pianista, po drugie kompozytor, po trzecie aranżer. I po czwarte: autor …oper  „Sen nocy letniej” i „Immanuel Kant”. Solista, indywidualista, marzyciel. Muzyczny matematyk. Kielecką publiczność poprowadzi meandrami własnych przemyśleń i muzycznych eksperymentów trio „Dream Team”.

I jak istota muzyki. Wolność i wdzięczność za tę wolność. Swoboda
w tworzeniu interesującej sztuki i improwizowanej muzyki, czyli to, co w życiu ważne dla Larsa Danielssona. Ten szwedzki kontrabasista
i wiolonczelista, był członkiem zespołu gwiazd Vince’a Mendozy. Ich projekt „Blauklang” dostał nominację do amerykańskiej nagrody Grammy.

L jak lekkość. Lekkość i dynamika. Delikatność i subtelne wyrafinowanie, czyli to, co cenią najbardziej fani trio Możdżer - Danielsson - Fresco. Ekspresyjne brzmienie perkusji Zohara Fresco nadaje kompozycjom zespołu orzeźwiającego wymiaru. To wspaniały kompromis pomiędzy zawiłościami jazzowej improwizacji, a prostotą melodyjności.

E jak ekscentrycznie klasyczne. Muzyczny prymitywizm, powrót do korzeni, prostota, która przejmuje głębią. Taki efekt drogą douszną zapewniają Oleś Brothers & Antoni Gralak. Proste, ale nie prostackie podróże do genesis muzyki, biegnące przez melodie zamierzchłych kultur : suazyjskiej, azteckiej i tybetańskiej. Wspaniały muzyczny koktajl melancholijno-euforyczny, wibrujący pozytywnymi emocjami.

S jak sparkling. Błyszcząca, druga płyta niezwykłego talentu z rocznika 99’. Komponuje czerpiąc inspiracje zjazzu, rocka i funku. Młodzieniec
w jazzowym półświatku, dziewiętnastoletni wirtuoz gitary – Tom Ibarra Group. Wschodząca nadzieja europejskiego jazzu, charyzmatyczny, energetyczny, dynamiczny…

D jak Davis. Miles Davis, jedna z najjaśniejszych gwiazd na firmamencie światowego jazzu. Inspiracja dla pokoleń artystów. I to na jego albumie „Tutu” zagrał Michał Urbaniak.Michał to wielokrotny gość Carnegie Hall. Jego nazwisko znalazło się na pierwszym miejscu w prestiżowym magazynie „Down Beat” wśród największych gwiazd jazzu.

„.” jak kropka nad i. Muzyczne inspiracje z Indii, folklor w afrykańskim, arabskim i dalekowschodnim klimacie. Muzyka klasyczna i przepełnione głębią transowe momenty to znaki rozpoznawcze zespołu Osjan. Zespół niebanalny, esencja światowej kultury muzycznej. Ostaszewski, Waglewski, Kurtis i Nowakowski zapełnią nie tylko scenę Kieleckiego Centrum Kultury, ale serca i umysły wszystkich wielbicieli jazzowych nieoczywistych połączeń.

Jak każdego roku program festiwalu dopełnią koncerty muzyków związanych z regionem świętokrzyskim, w tym roku, będzie to występ zespołu Kuba Kowalski Quartet otwierający festiwal na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Fani jazzu z całej Polski przybywajcie! Zapraszają Kieleckie Centrum Kultury i Targi Kielce. 

Memorial to Miles 2018

27 września
Kuba Kowalski Quartet
28 września
Możdżer/Danielsson/Fresco 
29 września
Oleś Brothers & Antoni Gralak PRIMITIVO
Tom Ibarra Group
30 września
Osjan (Ostaszewski/Waglewski/Kurtis/Nowakowski)
Michał Urbaniak – Miles of Blue

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm