Aktualności
fot. Paweł F. MatysiakMichał Urbaniak w Alei Sław

Dziennik ŁódzkiLegendarny muzyk będzie miał gwiazdę w Alei Sław na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi

Jeden z najznakomitszych muzyków jazzowych i wielki ambasador Łodzi, Michał Urbaniak, będzie miał swoją gwiazdę w Alei Sław na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

Odsłonięcie gwiazdy Michała Urbaniaka ma towarzyszyć zaplanowanej na 25-26 września już dwunastej edycji Urbanator Days. Jazzman, który jako jedyny Polak dostąpił zaszczytu gry z Milesem Davisem, 25 września od godz. 16 wraz ze znakomitymi muzykami poprowadzi darmowe warsztaty dla zdolnej młodzieży w Łódzkim Domu Kultury, a 26 września o godz. 19 w klubie Wytwórnia rozpocznie się koncert, który połączy najzdolniejszych i najodważniejszych uczestników warsztatów z mistrzami podczas wspólnego jam session. 


fot. Szymczak Krzysztof Polska Press

Na scenie Wytwórni obok Michała Urbaniaka zagrają m.in. Michael Patches Stewart – uwielbiany przez polską publiczność amerykański trębacz, Femi Temowo – gitarzysta, który współpracował z Amy Winehouse, Wyntonem Marsalisem czy Georgem Bensonem; Michał Wróblewski – pianista i kompozytor młodego pokolenia, zdobywca Grand Prix Jazz Melomani; Andy Ninvalle – raper, beatboxer oraz tancerz; Patrycja Zarychta – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów; Al MacDowell – gitarzysta basowy, znany ze współpracy z Ornette’em Colemanem czy Jocelyn Brown; Richie Harrison – amerykański perkusista i producent, który grał z Bernie Warrell, zespołami The Spirtits of Parliament Funkadelic czy The Bride of Funkenstein.

Na specjalne zaproszenie Michała Urbaniaka w koncercie weźmie udział młody, utalentowany skrzypek Mario Forte, już doceniony na scenach jazzowych w Nowym Jorku, zwycięzca tegorocznego Konkursu im. Zbigniewa Seiferta.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm