Aktualności

Michał Zaborski Quartet „Feeling Earth” – premiera
Cały ten jazz! LIVE! 
16.04.2019 (wtorek), godz. 20.00
Prom Kultury Saska Kępa
ul. Brukselska 23
Warszawa

Kup bilet

Michał Zaborski Quartet – Feeling EarthAltowiolista Atom String Quartet debiutuje autorskim albumem, premiera 16 kwietnia

Debiutancki album Michała Zaborskiego pt. „Feeling Earth”, wydany nakładem słowackiej wytwórni Hevhetia, jest zapisem autorskich kompozycji lidera. To pierwszy w Polsce projekt związany z muzyką jazzową, gdzie altówka pełni rolę instrumentu wiodącego.Materiał zawarty na „Feeling Earth” to intrygujące połączenie melodyjnego, europejskiego jazzu z domieszką muzyki regionalnej z różnych zakątków świata, którą w nieoczywisty sposób artysta przemyca w swoich kompozycjach.

I to właśnie ona, dzięki swej specyficznej urokliwości i niepowtarzalności, była ogromną fascynacją artysty i w konsekwencji dominującą inspiracją do powstania tego projektu. 

Rzadkie zestawienie instrumentu, jakim jest altówka, z tradycyjną sekcją jazzową przynosi nową i niezwykle ciekawą, muzyczną jakość. Działalność w różnych obszarach, zarówno muzyki klasycznej jak i szeroko rozumianej muzyki improwizowanej, pozwala Michałowi Zaborskiemu na kreowanie swojego indywidualnego stylu. Artysta stale poszukuje nowych środków wyrazu, eksplorując jednocześnie nieznane dotąd możliwości, jakie daje altówka – dotąd śladowo wykorzystywana we współczesnym języku jazzowym. Próba definicji i umiejscowienia tego instrumentu w nowym kontekście jest jednym z bardziej interesujących przedsięwzięć na polskiej scenie muzycznej.

W nagraniu płyty wzięli udział muzycy ze „Stryjo”: Nikola Kołodziejczyk - fortepian, Maciek Szczyciński - kontrabas, Michał Bryndal - perkusja.

Premiera koncertowa odbędzie się w 16.04.2019 w Promie Kultury Saska Kępa w Warszawie, przy okazji cyklu „Cały Ten Jazz”.

Płyta będzie dostępna na www.gigicd.com, www.hevhetia.com oraz na www.musearecords.com

Premiera w streamingu zaplanowana jest na 2 maja 2019.

„Fealing Earth”:
1. Still Too Far
2. Kopyrtniec
3. Melodie of the Parairie
4.  Pomazaniec
5. Amelia’s Dreams
6. Sligo
7. In Search of the Missing Snow


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm