Aktualności

Mistrzowie Polskiego Jazzu – Zbigniew Seifert
24.01.2019 (czwartek), godz. 19.00
PROM Kultury Saska Kępa
ul. Brukselska 23
Warszawa

Wstęp wolny

Mistrzowie Polskiego Jazzu – Zbigniew SeifertSpotkanie poświęcone legendarnemu skrzypkowi w Promie Kultury Saska Kępa w czwartek 24 stycznia

PROM Kultury Saska Kępa i Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ zapraszają na piąte ilustrowane muzyką na żywo spotkanie z cyklu Mistrzowie Polskiego Jazzu. Bohaterem wieczoru będzie Zbigniew Seifert – skrzypek i kompozytor jazzowy. Jedna z najwybitniejszych postaci w historii polskiego jazzu. Ze względu na wczesną śmierć nieco zapomniana, po latach jego muzyka i kompozycje zostały przypomniane przez Fundację im. Zbigniewa Seiferta. 15 lutego br. minie 40 lat od śmierci wybitnego artysty.

Gośćmi spotkania będą:

Krzysztof Herdzin - fortepian
Anna Norek-Skrycka - Fundacja im. Zbigniewa Seiferta

Krzysztof Herdzin – pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent płytowy, multiinstrumentalista, wykładowca akademicki Ma na swoim koncie m.in. występy z orkiestrą (Błękitna Rapsodia G. Gershwina, Koncert a-moll E. Griega, własne Concertino na fortepian i orkiestrę); nagrania muzyki kameralnej dla Bayerische Rundfunk w Monachium. Jest autorem orkiestracji muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Finding Neverland”, nagrodzonej Oscarem w 2005 r. Obecnie prowadzi jazzowe trio akustyczne (Herdzin/ Kubiszyn/ Konrad) i własny Big Band.

Prowadzenie spotkania: Rafał Garszczyński, dziennikarz muzyczny, publicysta i bloger. Autor audycji „Simple Songs” w RadioJAZZ.FM, a także stałych cykli (Płyta Tygodnia oraz Kanon Jazzu i Kanon Polskiego Jazzu).

Mistrzowie Polskiego Jazzu – ilustrowane na żywo muzyką spotkania poświęcone dorobkowi wielkich polskich jazzmanów


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm