Aktualności
fot. Mirek Emil KochMundinova – premiera płytyUkazał się pierwszy album wrocławskiego tria pt. „W drodze”.

„W drodze” to pierwszy studyjny album zespołu Mundonova. Krążek pełen jest ciekawych rozwiązań harmonicznych i przewrotnych zabiegów muzycznych. To świeże brzmienie na polskim rynku. Krążkiem w „W drodze” wrocławskie trio zaprasza nas w niezwykłą podróż przez słowa i dźwięki. Dwa single promujące album: „Pozytywna” i „Real love” – pokazały, że zespół potrafi nietuzinkowo mieszkać muzyczne gatunki.

Album to nieoczywiste aranżacje z mocno zaznaczonym jazzowym brzmieniem. Zespół porusza się na granicy popu, lounge, world czy etno. Muzycy skutecznie wyrywają się z ram stylistycznej klasyfikacji ‒ dla zespołu najważniejsza jest wolność w dźwiękach i poszerzanie muzycznej wyobraźni.

Partie poszczególnych instrumentów często traktowane są jako osobne linie melodyczne we wspólnym brzmieniu, a motywy przewodnie danego utworu są trampolinami do indywidualnych, wyjątkowych improwizacji ‒ mówi zespół. Nadaje to unikalności i charakteru ich muzyce. Na krążku “W drodze” znalazło się 10 autorskich kompozycji członków zespołu.
Mundinova:

Dorota Kołodziej ‒ wokalistka i aktywna aktorka teatralna
Marzena Cybulka ‒ gitarzystka basowa i kontrabasistka, która ma na swoim koncie współpracę z gwiazdami polskiej sceny muzycznej
Michał Wilczyński ‒ gitarzysta, współtwórca takich projektów, jak Zaucha Project czy Młynarski Project

Na płytę zespół zaprosił Dariusza Kaliszuka (perkusja, perkusjonalia), Mateusza Szemraja (oud, rubab, baglama) i Justynę Paluch (niektóre teksty na płycie). Na krążku znajdziemy również utwory bez słów z dźwiękami pięknych wokaliz.

 

Debiutancki krążek zespołu dostępny jest od 3 lipca w serwisach streamingowych oraz stacjonarnie.  Wydawcą płyty jest Mundi Art.

Grupa Mundinova powstała w 2017 roku we Wrocławiu. Artyści chcieli połączyć sumy wzajemnych inspiracji oraz doświadczeń, aby tworzyć muzykę unikalną, poruszającą, wrażliwą na słowo i przekaz.

Zespół ma już na swoim koncie wiele występów w Polsce i za granicą (m.in. w Norwegii na zaproszenie teatru Stella Polaris czy Irlandii na Galway Jazz Festiwal) oraz kilka nagród ‒ Mundinova zwyciężyła podczas

II edycji międzynarodowego Bass&Beat Festival w 2018 roku oraz otrzymała nagrodę specjalną za kompozycję utworu „W drodze” na Festiwalu Wschody w 2019 roku. Każdy z członków zespołu może również pochwalić się indywidualnymi sukcesami oraz współpracą z cenionymi osobowościami kultury i sztuki.

Więcej o zespole: https://mundinova.pl/o-zespole


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm