Aktualności

Muzyka u Źródeł
Muzeum Wodociągów
ul. Gdańska 242
Bydgoszcz

OrganizatorFundacja Muzyka u Źródeł

Muzyka u Źródeł w Bydgoszczy

Magdalena Świątkowska-SzczęchW zabytkowej hali pomp wodociągowych wystąpią m.in. Kevin Mahogany, Myrczek & Tomaszewski, Krzysztof Kiljański, 7 - 16 listopada.

Niekwestionowaną gwiazdą festiwalu będzie znakomity amerykański wokalista jazzowy Kevin Mahogany, którego występ będzie jedynym w Polsce. Panowie Myrczek & Tomaszewski zaprezentują program z płyty „Love Revisited”. Z kolei Krzysztof Kiljański z świetnymi muzykami z The New Warsaw Trio wykonają materiał z albumu „Przybora”, którego premiera zaplanowana jest na październik 2015.

Organizatorzy festiwalu co roku przedstawiają szerokie spektrum muzyki kameralnej, której jazz jest niewątpliwie kwintesencją. Spotkania z muzyką w klimatycznych wnętrzach hali wodociągowej co roku cieszą się ogromną popularnością i mają grono stałych sympatyków. Bilety na koncerty dostępne są od 22. września w sklepach Empik oraz na portalu biletowym Ticketpro.

7.11.2015 - Wieczór rosyjski
Barock Quartet 
Wojciech Kołaczyk - I skrzypce
Dariusz Groblewski - II skrzypce
Zbigniew Szczęch - altówka
Michał Litwa - wiolonczela
Aleksander Borodin - II Kwartet Smyczkowy D-dur
Piotr Czajkowski - fragmenty z suity Dziadek do orzechów
Aleksander Borodin - Tańce połowieckie

8.11.2015 - Przybora 
Krzystof Kiljanński 
The New Warsaw Trio 
Rafał Grząka - akordeon
Przemysław Skałuba - klarnet
Konrad Kubicki - kontrabas

Koncert wypełnią utwory, które znalazły się na nowym albumie (premiera: 9.10.2015), nazwanym „Przybora”. Materiał został nagrany  z okazji setnej rocznicy urodzin jednego z najważniejszych polskich poetów i pisarzy XX wieku – Jeremiego Przybory.

11.11.2015 - Love Revisited
Wojciech Myrczek - śpiew
Paweł Tomaszewski - fortepianW programie koncertu znajdą się utwory wykonywane przez wielkich mistrzów gatunku takich jak Frank Sinatra, Nat „King” Cole czy duet Bill Evans - Tony Bennett. Wszystkie aranżacje są nowe i wykorzystują pełen potencjał głosu oraz fortepianu. Album został uznany trzecim najlepszym polskim jazzowym albumem roku 2014 według miesięcznika JazzPress.

„To niesamowite, że dwóch muzyków nagrało tak kolorową i zróżnicowaną płytę, która brzmi jak orkiestra symfoniczna i big-band w jednym. W końcu to Myrczek & Tomaszewski” – Krzesimir Dębski

14.11.2015 - Wieczór angielski
Kama Grott-Tomaszek
Barock Quartet
Benjamin Britten - Phantasy Quartet
Malcolm Arnold - Kwartet obojowy op.61
Gustav Holst - Trzy utwory na obój i kwartet smyczkowy

15.11.2015 - Carmina Ianicii
Robert Kanaan - kompozytor, instrumenty klawiszowe
Iza Plath -śpiew
Konrad Mielnik - słowo
Barock Quartet


Robert Kanaan


W programie koncertu znajdzie się monumentalny poemat muzyczny, który opisuje muzyką i poezją życie wielkiego poety doby renesansu - Klemensa Janickiego. Poeta ten dostąpił najwyższych laurów poetyckich ówczesnych czasów, zdobył sławę w świecie łacińskim. Utwór CARMINA IANICII cechuje rozmach będący efektem połączenia współczesnego języka muzyki, świetnego wykonawstwa i znakomitych recytatywów. Przekład Pieśni - Zygmunt Kubiak.

16.11.2015 
Kevin Mahogany (USA) - śpiew
Wojciech Pulcyn - kontrabas
Kuba Stankiewicz - fortepian 
Gasper Bertoncelj (Słowenia) - perkusjaZnakomity Kevin Mahogany (USA) wystąpi w Bydgoszczy na jedynym koncercie w Polsce! Newsweek opisuje go jako „wokalistę jazzowego swojego pokolenia” a New Yorker Magazine: „Nie ma tego, czego Mahogany nie mógłby zrobić… Jest jednym z czołowych, naprawdę utalentowanych wokalistów naszych czasów”. 

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm