Aktualności

My Polish Heart
Adzik Sendecki & Atom String Quartet
9.11.2018 (piątek), godz. 19.00
Polonia Open Art Stage – Otwarta Scena Sztuki
Krakowskie Przedmieście 64 
Warszawa

Wstęp wolny!

My Polish Heart w WarszawieAdzik Sendecki i Atom String Quartet wystąpią 9 listopada w Domu Polonii na Krakowskim Przedmieściu

Współpraca Adzika Sendeckiego i zespołu Atom String Quartet trwa z powodzeniem od kilku lat. Ich wspólne koncerty cieszą się duża popularnością i uznaniem publiczności. Po wielu wspólnych doświadczeniach scenicznych przyszedł czas na zarejestrowanie materiału. Artyści zostali zaproszeni przez niemiecką renomowaną wytwórnię Neuklang (nagrywali dla niej tacy artyści jak Keith Jarrett, Jan Garbarek, Albert Mangesldorff, Joachim Kühn, Michael Wollny) na koncert, który został zarejestrowany w Bauer Studio i wydany na płycie winylowej. Artyści postanowili także rozszerzyć materiał, by wypełnić długość płyty kompaktowej, w związku z czym na rynku pojawi się zarówno winyl, jak i płyta kompaktowa.

Premiera płyty Vladyslav Sendecki & Atom String Quartet „Le Jardin Oublié/My Polish Heart” zaplanowana jest na 25 listopada w Elbphilharmonie w Hamburgu.Emocjonalny stosunek pianisty do polskiej kultury sprawił, że utwory utrwalone na płytach charakteryzuje polski folkloryzujący koloryt, a same kompozycje i improwizacja tworzą nową jakość pomiędzy klasyką a jazzem i przepełnione są polskich charakterem.

Na płycie znajdą się kompozycje Adzika Sendeckiego, jego brata – Stefana, aranżacje utworów Karola Szymanowskiego, Krzysztofa Komedy, a także fragmenty utworu „My Polish Heart” prof. Wolfa Kerscheka, który został zadedykowany pianiście.


Adzik Sendecki - fortepian
Dawid Lubowicz - skrzypce
Mateusz Smoczyński - skrzypce
Michał Zaborski - altówka
Krzysztof Lenczowski - wiolonczela 

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm