Aktualności
NA PRADZE JEST JAZZ

JFW piątek 28 sierpnia o godz. 20.00  w klubie Konser w Warszawie rozpocznie się potrójny koncert pod hasłem „Na Pradze jest jazz”. Wystąpią: Michał Tokaj Trio, Sławek Jaskułke i Marcin Wasilewski Trio

Zestawione zostaną na scenie trzy indywidualności pianistyczne o różnym temperamencie i podejściu do muzyki. Michał Tokaj, doskonały pianista, obdarzony szczególną wrażliwością kompozytorską. Wyśmienity aranżer. Twórca materiału zarejestrowanego na płycie „Bird Alone”. Odpowiedzialny za sukcesy Agi Skrzypek/Zaryan, kompozytor większości utworów na jej płytach. Michał Tokaj wystąpi ze swoim Triem z Michałem Barańskim – b i Łukaszem Żytą – dr.

Sławek Jaskułke - jeden z młodszych na polskiej scenie pianistów. Piszą o nim - objawienie. Sławek podczas piątkowego koncertu w Koneserze wystąpi solo.
Muzyk eksperymentujący, drapieżny, poszukujący, o wybuchowym temperamencie i niezwykłej wrażliwości. Nie stroniący od współpracy z artystami jazzowego off-u. Wychodzi poza idiom jazzowej improwizacji ocierając się o awangardę.

Wasilewski/Kurkiewicz/Miśkiewicz - czyli Trio Marcina Wasilewskiego. Ich dokonania, zwłaszcza ostatnie płyty wydane przez ECM („Trio” i „January”) pozwalają sądzić, że sukces kwartetu Tomasza Stańki, w skład którego wchodzą - niezależnie od roli jego lidera - miał czterech ojców. Marcin Wasilewski jest artystą o wielkiej muzykalności, wyobraźni, energii i... powściągliwości. Na koncertach jego Trio wytwarza bardzo szczególną atmosferę, po której oczekujemy eksplozji, a otrzymujemy potężną dawkę emocji skrywaną pod wyrafinowaną improwizacją i wyciszenie.

Wstęp na koncert jest wolny.
Koncert odbędzie się w dawnej wytwórni wódek – Koneser przy ul. Ząbkowskiej 27/31. Wybór tego miejsca nie jest przypadkowy, nie tylko ze względu na walory estetyczne i klimat postindustrialnej przestrzeni. Partnerem przedsięwzięcia jest Fundusz BBI Development wraz z warszawskim deweloperem, spółką Juvenes (obecni właściciele Konesera), którzy udostępnili  na koncert jedną z hal. Planują oni stworzyć w Koneserze kompleks składający się z soft-loftów, biur i centrum handlowego, ale także teatrów i galerii, czyli swoiste centrum kultury na Pradze.

Organizator: Dom Kultury Praga
Patronat honorowy: Burmistrz Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy Jolanta Koczorowska
Partnerzy: Fundusz BBI Development, Juvenes, Łysy Pingwin, Hotel HIT
Patronat medialny: Chillizet, wawcity.pl, Jazz Forum, Życie Warszawy.PL, CityInfoTv


 
JAZZ FORUM 6/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Orient Express

The Consonance Trio

Płyta miesiąca

Marcin Wasilewski Trio w/Joe Lovano

Arctic Riff

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Wiosna Jazzowa Zakopane 2011

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm