Aktualności
Mikołaj Trzaska
fot. Jan RolkeNADIR & MACHORA

JFTo tytuł płyty tria Trzaska/Grasser/Zerang, która promowana będzie koncertami w sześciu miastach: 20 marca w Gdańsku (Klub Żak Zajezdnia), 23 marca w Słupsku (Teatr Rondo), 24 marca w Warszawie (Klub Powiększenie, ul. Nowy Świat 27), 25 marca w Łodzi (Klub Jazzga), 26 marca w Krakowie (Alchemia) i 27 marca w Sanoku (Pani K).

Materiał na płytę, zarejestrowany podczas koncertu w krakowskim klubie Alchemia, prezentuje niezwykle intensywną dawkę energetycznej muzyki w wykonaniu trzech improwizujących osobowości, jakimi są:

Mikołaj Trzaska - saksofon, klarnet basowy,
Clementine Gasser - pięciostrunowa wiolonczela,
Michael Zerang - perkusja, perkusjonalia.

Mikołaj Trzaska od kilku już lat współpracuje w duecie z wiedeńską wiolonczelistką Cementiną Gasser,zaś z perkusistą Michaelem Zerangiem spotkał się podczas pracy nad projektem Rezonance Kena Vandermarka.

„Nadir & Machora” to połączenie dwóch odległych światów muzyki improwizowanej. Z jednej strony tradycji wywodzącej się ze współczesnego języka muzyki klasycznej, prezentowanej przez Gasser, z drugiej - free-impro-jazzowanej szkoły, do której należą Trzaska i Zerang.  Główną ideą tria jest forma dialogu akustycznych instrumentów. Podczas improwizacji muzycy przyjmują różne rodzaje narracji muzycznej, od roli akompaniatorów do solistów.

Sponsorem trasy jest Austriackie Forum Kultury.
 
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm