Aktualności
Mikołaj Trzaska
fot. Jan Rolke



NADIR & MACHORA

JF



To tytuł płyty tria Trzaska/Grasser/Zerang, która promowana będzie koncertami w sześciu miastach: 20 marca w Gdańsku (Klub Żak Zajezdnia), 23 marca w Słupsku (Teatr Rondo), 24 marca w Warszawie (Klub Powiększenie, ul. Nowy Świat 27), 25 marca w Łodzi (Klub Jazzga), 26 marca w Krakowie (Alchemia) i 27 marca w Sanoku (Pani K).

Materiał na płytę, zarejestrowany podczas koncertu w krakowskim klubie Alchemia, prezentuje niezwykle intensywną dawkę energetycznej muzyki w wykonaniu trzech improwizujących osobowości, jakimi są:

Mikołaj Trzaska - saksofon, klarnet basowy,
Clementine Gasser - pięciostrunowa wiolonczela,
Michael Zerang - perkusja, perkusjonalia.

Mikołaj Trzaska od kilku już lat współpracuje w duecie z wiedeńską wiolonczelistką Cementiną Gasser,zaś z perkusistą Michaelem Zerangiem spotkał się podczas pracy nad projektem Rezonance Kena Vandermarka.

„Nadir & Machora” to połączenie dwóch odległych światów muzyki improwizowanej. Z jednej strony tradycji wywodzącej się ze współczesnego języka muzyki klasycznej, prezentowanej przez Gasser, z drugiej - free-impro-jazzowanej szkoły, do której należą Trzaska i Zerang.  Główną ideą tria jest forma dialogu akustycznych instrumentów. Podczas improwizacji muzycy przyjmują różne rodzaje narracji muzycznej, od roli akompaniatorów do solistów.

Sponsorem trasy jest Austriackie Forum Kultury.
 




JAZZ FORUM 10-11/2019

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

RASP Lovers & Howard

Wojtczak/Piotrowicz, R

Płyta miesiąca

Paul Bley Gary Peacock Paul Motian

When Will The Blues Leave

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Jazz Forum Showcase

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm