Aktualności
Nahorny Trio – Ballad BookAlbum „Ballad Book – Okruchy Dzieciństwa” ukaże się na winylu 29 lipca.

Wytwórnia SJRecords przedstawia audiofilską 180-gramową białą winylową wersję płyty „Ballad Book – Okruchy Dzieciństwa” zespołu Nahorny Trio.

Włodzimierz Nahorny - fortepian
Mariusz Bogdanowicz - kontrabas
Piotr Biskupski - perkusja

„Ballad Book – Okruchy Dzieciństwa” to kolejna odsłona twórczości Włodzimierza Nahornego – ikony i legendy polskiego jazzu, mistrza liryki, która w balladach właśnie znajduje swe najpiękniejsze wcielenie.

„Ballad Book” na CD wydany został w 2018 roku nakładem wydawnictwa Confiteor. SJRecords w porozumieniu z Confiteor Records prezentuje wersję winylową.

„Okruchy Dzieciństwa” to sentymentalna podróż do Kwidzyna – miasta, gdzie Mistrz spędził swe młode lata. Jest to płyta inna niż poprzednie, nagrane w trio. Stonowana stylistycznie. Twórczą odpowiedź na współcześnie otaczający nas krzyk, zgiełk i pośpiech. To muzyka pełna oddechu, spokoju, zadumy i refleksji. Na płycie znalazło się jedenaście niepublikowanych jeszcze utworów.

Twórczość Włodzimierza Nahornego to poezja i romantyzm – język niedefiniowalny i nieprzewidywalny. Utrzymana w jazzowym kanonie pianistyka, nosi osobiste słowiańskie piętno. Jego życiorys to niemal cała historia polskiego jazzu. Twórczy idiom jest tak szeroki, jak nieskończony jest wachlarz jego artystycznych możliwości. Od samego początku kariery, od debiutu, wzbudza powszechne uznanie. Wybitny, niepowtarzalny kompozytor, jeden z pierwszych polskich multiinstrumentalistów. To człowiek o niespotykanej wrażliwości i skromności, jednocześnie pełen energii i nowatorskich koncepcji. Krytycy nazywają go Chopinem jazzu.

Przedsprzedaż już na: https://sjrecords.eu/pl/produkt/nahorny-trio-ballad-book-okruchy-dziecinstwa

Koncert na YouTube z gościnnym udziałem trębacza Piotra Schmidta zapowiadający nową płytę zespołu Włodzimierza Nahornego, której premiera odbędzie się 17 września w klubie Jassmine!


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm