Aktualności

Nahorny Trio
14.10.2020 (środa), godz. 19:30
Klub Akwarium
Krakowskie Przedmiecie 60A
Warszawa

Bilety: 30 PLN

Nahorny Trio w Klubie AkwariumW środę 14 października na koncercie w warszawskim klubie Trio Nahornego zaprezentuje program „Ballad Book”

Trio wybitnego pianisty istnieje w tym składzie nieprzerwanie od 1991 roku.

Włodzimierz Nahorny - fortepian
Mariusz Bogdanowicz - kontrabas
Piotr Biskupski – perkusja

Nahorny Trio z Mariuszem Bogdanowiczem na kontrabasie i Piotrem
Biskupskim na perkusji istnieje nieprzerwanie od 1991 roku. To, jak dotąd, najdłużej grające polskie trio jazzowe. Jest ono bazą wszystkich projektów Mistrza: „Śpiewnik Nahornego”, „Kolędy na cały rok”, „Piosenki Lwowskie” i „Nahorny Sextet”. Trio ma w swoim programie również fragmenty programów „Nahorny-Szymanowski Mity” czy „Chopin Genius Loci”, w których lider połączył świat muzyki poważnej i jazzu tworząc nową wartość wykraczającą poza dotąd znany jazzowy kanon transkrypcji muzyki poważnej. To muzyka na wskroś współczesna, czerpiąca inspirację z wielu gatunków.

„Ballad Book –  Okruchy dzieciństwa” to sentymentalna podróż do Kwidzyna – miasta, gdzie Mistrz spędził swe młode lata. Płyta inna niż poprzednie, nagrane w trio. Stonowana stylistycznie. Twórczą odpowiedź na współcześnie otaczający nas krzyk, zgiełk i pośpiech. To muzyka pełna oddechu, spokoju, zadumy i refleksji. Na płycie znalazło się jedenaście niepublikowanych jeszcze utworów.

Włodzimierz Nahorny –  jeden z najwybitniejszych i najbardziej popularnych artystów polskiego jazzu, od samego początku kariery, od debiutu, wzbudza powszechne uznanie. Wybitny pianista i kompozytor, jeden z pierwszych polskich multiinstrumentalistów. (grał również na saksofonie altowym i flecie). To człowiek o niespotykanej wrażliwości i skromności, jednocześnie pełen energii i nowatorskich koncepcji. Krytycy nazywają go Chopinem jazzu.

Mariusz Bogdanowicz – kontrabasista, kompozytor, lider, producent, wydawca, publicysta i pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Ma w swoim dorobku cztery autorskie płyty: „Back to the Bass” (1995), „Confiteor Song” (2001), „Syntonia” (2013) i „Przy Tobie” (2016). Jest kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej:

Piotr Biskupski – muzyk wszechstronny poruszający się swobodnie tak w klasyce, jazzie jak i muzyce popularnej. Współpracował z czołówką polskiej sceny jazzowej: Zbigniew Namysłowski, Wojciech Karolak, Tomasz Szukalski, Artur Dutkiewicz a ponadto z Richard Ross, Michelle Hendrix, Deborah Brown, Bill Molenhof, Susan Weinert, Vadim Brodski. Nagrał ponad 35 płyt.

Organizatorzy koncertu: Polskie Stowarzyszenie Jazzowe i Klub Awarium

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm