Aktualności
New Bone – Longing!Ukazała się szósta płyta rewelacyjnego zespołu trębacza Tomasza Kudyka

Płyta została wydana nakładem CM Records. Krakowska grupa swoimi poprzednimi nagraniami zdobyła przychylność zarówno krytyków, jak i publiczności, która entuzjastycznie reaguje na prezentowaną podczas koncertów muzykę. Najnowszy album z autorskimi kompozycjami lidera zespołu Tomasza Kudyka został zarejestrowany w Studio Polskiego Radia S4 im. J. Wasowskiego w Warszawie. O albumie tym i swoich ostatnich poczynaniach Tomasz Kudyk rozmawia z Bogdanem Chmurą w marcowym wydaniu Jazz Forum 3/2020.

Słuchaj na Spotify: https://open.spotify.com/album/5LI5v2VunOyHoLJ4JFyD0Z

New Bone
Tomasz Kudyk - trąbka
Dominik Wania - fortepan
Bartłomiej Prucnal - saksofon altowy
Maciej Adamczak - kontrabas
Dawid Fortuna - perkusjaNew Bone to kwintet jazzowy złożony z uznanych muzyków polskiej sceny jazzowej. O ich dotychczasowych dokonaniach entuzjastycznie wypowiadali się cenieni w tej branży artyści i dziennikarze tacy jak: Jarek Śmietana, Piotr Baron czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie, zarówno polskiej jak i zagranicznej przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Dziś grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu. Obecnie planowane  i organizowane  są kolejne zagraniczne występy.

Do tej pory formacja zaprezentowała się w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a  także w czasie Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 r. Grupa była również jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 oraz brała dział w festiwalu Art Jazz Cooperation, Ukraina 2015.
W lutym 2014  zespół przy współpracy z Instytutem Polskim w Moskwie po raz kolejny zagrał dla rosyjskiej publiczności. Tym razem w dalekim Uralu zaprezentował swoją muzykę w Czelabińsku i renomowanym klubie Ever Jazz w Jekaterynburgu. W marcu 2015 New Bone wystąpił w Filharmonii Narodowej w Mińsku na Białorusi, na koncercie, którego współorganizatorem był Instytut Polski. Warto dodać, ze zespół  w czasie pobytu w Indiach zapisał się także w historii  jako pierwsza formacja, która zagrała koncert jazzowy na żywo w Kaszmirze! W listopadzie 2018r. zespół na oficjalne zaproszenie Konsulatu Generalnego w Kaliningradzie, wystąpił w ramach cyklu – „Jazz w Filharmonii”, gdzie został gorąco przyjęty przez rosyjską publiczność, w grudniu 2019r. po raz kolejny odwiedził Białoruś gdzie wystąpił w Teatrze Dramatu i Muzyki w Brześciu.„Longing”
„Historia o tęsknocie i przemijaniu opowiedziana językiem współczesnego jazzu. Znakomicie napisane utwory, muzyka wielowymiarowa, w kunsztownych aranżacjach, wykonywana przez wybitnych artystów. Dzieło głębokie, dojrzałe.”
Bogdan Chmura

„Destined”
„Zespół prowadzony mądrze przez lidera, gra własną i oryginalną muzykę, w której słychać to, co najważniejsze w jazzie. Groove, swing, doskonałe brzmienie, dojrzałe solówki, dbałość o formę i wreszcie piękny balans pomiędzy szacunkiem dla tradycji, a nowoczesnym progresywnym myśleniem muzycznym. To cechuje tylko artystów z najwyższej półki."
Jarek Śmietana,  Jazz Forum 7-8/2012

 „Follow Me”
„Płyta „Follow me” to festiwal aranżerów. Kwintet gra wybornie. Bębny i bas swingują równo i razem, pianista  udowadnia po raz kolejny swoją najwyższą, światową klasę, a frontmani radzą sobie z arcytrudnym materiałem tak świetnie, że słuchacz nie domyśla się nawet, jak z trudnym zadaniem przyszło im się zmierzyć”
Piotr Baron, Jazz Forum 7-8, 2014

JAZZ FORUM 6/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Orient Express

The Consonance Trio

Płyta miesiąca

Marcin Wasilewski Trio w/Joe Lovano

Arctic Riff

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Foto Wystawa

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm