Aktualności

Gorzów Jazz Celebrations

Nitai Hershkovits - fortepian

19 stycznia 2018 r. godz. 19.30

Jazz Club „Pod Filarami”

ul. Władysława Jagiełły 7

Gorzów Wielkopolski

Bilety: info@jazzfilary.pl bilety@jazzfilary.pl

Nitai Hershkovits na Gorzów Jazz Celebrations

Marek DemidowiczSłynny izraelski pianista zagra 19 stycznia w Jazz Clubie „Pod Filarami”

Nitai Hershkovits – urodzony w Izraelu (matka Marokanka i polski ojciec) pianista i kompozytor. W 2011 roku dołączył do grupy basisty Avishai Cohena, Nagrali razem trzy albumy: „Duende” (2012), „Almah” (2014) i album nagrany w trio „From Darkness” (2015). 

W 2016 roku Nitai przeprowadził się do Nowego Jorku. Koncertuje i nagrywa ze znaczącymi artystami, takimi jak m.in.: Malmo Symphonic Orchestra, Stuttgarter Kammerorchester, Robert Sadin, Theo Bleckmann, Matt Penman, Mark Turner, Marcus Gilmore, Charles Altura, Joel Frahm, Ben Monder, Jorge Rossy, Gilad Hekselman, Mndsgn (Ringo). Jest członkiem zespołów saksofonisty Odeda Tzura i perkusisty Ari Hoeniga.

W lutym 2016 ukazał się debiutancki album Hershkovitsa „I Asked You A Question”. Płyta, współprodukowana przez Rejoicer, Nitai na fortepianie, wokalu i syntezatorach. W dwóch utworach dołączają wokalistka z Los Angeles Georgia Anne Muldrow i słynny gitarzysta jazzowy Kurt Rosenwinkel (odpowiednio „Satellite Dish” i „My Turn”). Odkrywając sferę analogowych urządzeń elektronicznych, sampli i beatów Nitai na „I Asked You A Question” podjął eklektyczną, ale autentyczną próbę mieszania improwizacji i muzyki komponowanej.

Na początku tego roku ukaże się jego nowy album zawierający krótkie utwory napisane specjalnie na fortepian solo. Materiał z tej płyty zapewne zdominuje program gorzowskiego koncertu.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm