Aktualności

Świąteczne koncerty w Teatrze Muzycznym Roma
Nova Scena

Marek Napiórkowski & Artur Lesicki – Nocna Cisza – Koncert Świąteczny
26.12 – godz. 16:00, 19:30

Krzysztof Kiljański i Witold Cisło – Świątecznie Akustycznie
30.12 – godz. 19:30


Musical Piloci w wersji koncertowej:
30.12 – godz. 19:00
31.12 – godz. 19:00
2.01 – godz. 17:00

Teatr Muzyczny Roma
ul. Nowogrodzka 49
00-695 Warszawa

Nocna Cisza. KolędyDwa koncerty duetu gitarowego Marek Napiórkowski & Artur Lesicki w warszawskiej Romie 26 grudnia, 16:00 i 19:30

Warszawski Teatr Muzyczny Roma przygotowuje bogatą ofertę koncertową na okres świąteczny. W programie znajdzie się m.in. występ znakomitych gitarzystów Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego z muzyką z ich wspólnej płyty„Nocna Cisza. Kolędy.” Tradycyjne kolędy, a także współczesne melodie świąteczne, przełożone zostały na oryginalny i charakterystyczny język obu artystów. Duet, który w ostatnich latach oczarował odbiorców swoim filmowym, nominowanym do Nagrody Muzycznej Fryderyk projektem „Celuloid”, ponownie podjął się opracowania znanych wszystkim tematów – tym razem w odsłonie zimowej i w aurze świątecznej. W barwnych odcieniach różnorodnych gitar na płycie będzie można usłyszeć osiem znanych wszystkim melodii w zupełnie nowych aranżacjach.

„W zgiełku, nadmiarze, w zatrzęsieniu doznań jakie niesie nasze życie, cisza zawsze uszczęśliwia. Nocna Cisza daje szczęście na wielu poziomach. Spragnionego świątecznych uniesień napoi tęskną kolędową frazą. Głodnego jazzowych wrażeń nakarmi odważną reharmonizacją tematów znanych nam od kołyski. Nieuważnych ukoi aurą. I to czasami wystarczy. (…). Nie pytajcie przeto: czemu kolędy? Czy nie mamy dość już ich niezliczonych wersji? Odpowiedzą Wam celnie słowa Keitha Jarretta, który sięgał od lat po, zdawało się zgrany do cna, bukiet starych amerykańskich piosenek: „Nieważne co. Ważne: jak.” – Marcin Kydryński.


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm