Aktualności
NOWA STACJA JAZZOWA W INTERNECIE – RadioJAZZ.FM

JFPo sprzedaży i niedawnej likwidacji warszawsko-krakowskiego Jazz Radia, wydawało się, że w ten sposób na dobre zniknęła jedyna polskojęzyczna stacja jazzowa, ale tworząca ją redakcja postanowiła nie składać broni.

Już w połowie grudnia 2008 roku w Internecie pojawiła się strona www.radiojazz.fm zapowiadająca powstanie nowej, internetowej stacji jazzowej, w której słuchacze odnajdą audycje autorów i dziennikarzy, którzy przez lata współpracowali z JazzRadiem.

Od 4 stycznia br. stacja rozpoczęła nadawanie sygnału testowego. Od 2 lutego dzięki uruchomieniu nowego streamingu poprawiła się jakoś sygnału (obecnie 128 kB/s) i kilkunastokrotnie wzrosła ilość slotów pozwalających na zwiększenie ilości słuchaczy. Kolejny krok to planowane uruchomienie studia emisyjnego – rozpoczęcie nadawania audycji autorskich i pasm prezenterskich.

Ambicją twórców RadiaJAZZ.FM jest nadawanie programu na żywo, co będzie głównym wyróżnikiem, na rynku rozgłośni internetowych.

„Chcemy przenieść tradycyjne standardy tworzenia stacji radiowej do Internetu, zależy nam na żywym programie, możliwości kontaktu ze słuchaczami, na przekazywaniu aktualnych informacji z zakresu szeroko pojętej kultury” – mówi Ola Nowosad, odpowiedzialna za sprawy anteny RadiaJAZZ.FM.

Jak podkreślają twórcy nowej stacji, doping do pracy nad rozwojem tego projektu pochodzi głównie od fanów i słuchaczy JazzRadia.

„Dostajemy mnóstwo sygnałów, że to, co robiliśmy w ramach JazzRadia, było dobre i potrzebne, i że jest liczne grono osób kibicujących naszym staraniom i pracy nad stworzeniem RadiaJAZZ.FM Wielu słuchaczy zaoferowało nam doraźną pomoc i pracuje razem z nami – mówi Jerzy Szczerbakow, który zajmuje się sprawami organizacyjnymi.

Stacja zamierza kontynuować muzyczny profil dawnego JazzRadia; jazz we wszystkich barwach i odcieniach. Swoje poparcie dla projektu wyraziło wielu ludzi kultury a także wielu znakomitych polskich muzyków jazzowych, m.in. Leszek Możdżer, Krzesimir Dębski, Ewa Bem, Zbigniew Namysłowski, Henryk Miśkiewicz, Andrzej Jagodziński i wielu, wielu innych. Organizatorzy RadiaJAZZ.FM liczą na wsparcie wszystkich zainteresowanych rozwojem i promocją kultury.

Więcej aktualnych informacji o pracach nad uruchomieniem stacji można znaleźć na stronie

www.radiojazz.fm


 
JAZZ FORUM 10-11/2019

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

RASP Lovers & Howard

Wojtczak/Piotrowicz, R

Płyta miesiąca

Paul Bley Gary Peacock Paul Motian

When Will The Blues Leave

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Portrety

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm