Aktualności

Track lista:

1. Trip Trap
2. Que Sera Sera
3. 7-T's
4. Sublimity “Bunny’s Dream”
5. Untamed
6. No Limit
7. Someone To Love
8. Keep ’Em Runnin’
9. Preacher’s Kid

Nowy album Marcusa Millera

UniversalKrążek zatytułowany „Laid Back” ukaże się 1 czerwca nakładem wytwórni Blue Note.

„Laid Back” jest następcą wydanej trzy lata temu płyty „Afrodeezja”. Jak mówi sam artysta: – „Afrodeezja” była moją wielką, muzyczną podróżą. Nawiązując współpracę z muzykami z różnych stron Afryki i Karaibów, podążyłem drogą moich przodków. Na „Laid Black” wracam do teraźniejszości. Będzie hip-hop, będzie trap, soul, funk, R&B i, rzecz jasna, jazz. Muzyka jest raczej spokojna, choć tradycyjnie nie mogło tu zabraknąć mocnego, porywającego funku.

Marcus Miller nagrał większość materiału ze swoim zespołem w jednym z nowojorskich studiów. Artysta zaprosił też kilku wybitnych gości, takich jak: Troy „Trombone Shorty” Andrews & Orleans AvenueKirk Whalum, Take Six, Jonathan Butler, czy Selah Sue. Miller wypowiada się o swoim zespole w samych superlatywach: „Moi chłopcy są niezwykle utalentowani, potrafią zagrać wszystko – od bebopu po hip-hop”. Artysta zdradza też klucz, jakim posłużył się przy doborze gości: „Wszyscy mają podobną wizję jazzu. Dzięki temu, udało nam się stworzyć tę muzykę. Jeśli lubicie bas, mogę zdradzić, że znajdziecie tu kilka naprawdę mocnych, basowych numerów.”

Każdy, kto choć raz posłuchał Marcusa Millera, wie, że warto czekać na jego nowy album. Mocny, jazzowo-funkowy styl gry basisty od lat zachwyca słuchaczy na całym świecie. Na „Laid Black” artysta jest w szczytowej formie.

Miller nie tylko przekracza granice muzyki jazzowej, on sam je wyznacza.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm