Aktualności

NSI Quartet 24.03.2017, godz. 19.30
Studio Koncertowe Polskiego Radia
ul. Modzelewskiego 59
Warszawa

Cena biletów : 30 PLN

Zakup biletów: 
www.studianagran.com.pl 
www.adamiakjazz.pl 
www.ticketpro.pl 
www.ebilet.pl

NSI Quartet + Dominik Wania w Warszawie

Grzegorz ŻurawskiJeden z najlepszych zespołów młodego pokolenia wystąpi 24 marca w Studiu Lutosławskiego

NSI Quartet: Cyprian Baszyński - trąbka, Bartek Prucnal - saksofon, Maciej Adamczak - kontrabas, Dawid Fortuna - perkusja; oraz gościnnie na fortepianie Dominik Wania

Za sprawą pierwszej, debiutanckiej płyty „Introducing” z 2013 roku, zespół NSI Quartet w sposób mocny i zdecydowany zaznaczył swą obecność na polskiej scenie jazzowej. Krytycy i znawcy gatunku jednogłośnie okrzyknęli to nagranie „Jazzowym Debiutem Roku”, a o zespole entuzjastycznie wypowiadali się wówczas m.in. Kenny Garrett, Walter Smith III, John Betsch, Darek Oleszkiewicz i Piotr Wojtasik.

Drugi album „The Look of Cobra” stanowi rozwinięcie i dopełnienie wypracowanych wcześniej koncepcji artystycznych. Tym razem muzycy postanowili rozszerzyć formułę jazzowego, akustycznego kwartetu bez fortepianu i do nagrania części utworów zaprosili niezwykłego gościa – Dominika Wanię, znakomitego, utytułowanego pianistę, o wielkiej erudycji i nieskrępowanej wyobraźni.

W muzyce NSI Quartet odnajdziemy szeroki wachlarz muzycznych inspiracji: od klasycznego jazzu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, przez muzykę Ameryki Łacińskiej, wpływy pochodzące ze współczesnej muzyki tanecznej, aż po improwizowane dialogi z pogranicza muzyki etnicznej i awangardy. Jak mówią o sobie sami: „To, co słychać w naszej muzyce, to inspiracje ubrane we własne przemyślenia i własny język”. Energiczne, mocne granie, pełne improwizacyjnej swobody i wzajemnej interakcji, choć nie pozbawione chwil pozwalających złapać oddech i znaleźć zapomnienie w urzekających, nastrojowych melodiach, to bez wątpienia najbardziej charakterystyczne cechy stylu NSI Quartet. Jest to muzyka pełna niespotykanych barw i odcieni. Nie sposób przejść obok niej obojętnie.

Zespół został doceniony w następujących konkursach jazzowych: 36. Jazz Juniors (2012), V Azoty Tarnów International Jazz Contest (2012), 39. Klucz Do Kariery w ramach Gorzów Jazz Celebrations (2013) oraz 50. Jubileuszową Edycję Konkursu na Indywidualność Jazzową „Jazz Nad Odrą” (2014). Muzycy wystąpili również na znaczących festiwalach, m.in. Bielska Zadymka Jazzowa (2013), Młyn Jazz Festiwal (2013), 6th Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów (2013), Jazz Juniors (2013), Gorzów Jazz Celebrations (2014), Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami (2014), Hanza Jazz Festiwal (2014), Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie (2015), Letni Festiwal Jazzowy w Krakowie (2015), Festiwal Strefa Ciszy (2015), Festiwal Jazz w Ruinach (2015), Festiwal JAZZtochowa (2015), Jazz Nad Odrą (2015).

Organizacja koncertu: Program 2 Polskiego Radia i Fundacja Jazzarium

www.adamiakjazz.pl 

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm