Aktualności
Old Jazz Meeting – Złota Tarka 2022Gunhild Carling, Ewa Bem, Hanna Banaszak, Nika Lubowicz, Alchemik Big Band, 51. edycja, Iława 12 - 14 sierpnia

Tegoroczny Old Jazz Meeting – Złota Tarka odbywać się będzie w Iławie w dn. 12 - 14 sierpnia. Festiwal rozpocznie się w piątek 12 sierpnia Paradą Nowoorleańską, którą poprowadzi Brass Federacja. Zespół suzafonisty Piotra Wróbla otworzy też koncert główny w Amfiteatrze Miejskim im. Louisa Armstronga, po czym scenę przejmie wokalistka Nika Lubowicz. W jej zespole gościnnie zagra saksofonista Henryk Miśkiewicz. Tego dnia rozstrzygnięty zostanie Konkurs o Nagrodę Złotej Tarki, który wraca po pięciu latach przerwy (finaliści zagrają w sobotę). Po północy w Parku Miejskim –  Bal Jazzowy, na którym wystąpi Klekowicki Parnas Band z wokalistką Tamarą Behler.

W sobotnie popołudnie zaplanowano dwa rejsy jazzowe po jeziorze Jeziorak na statku Ilavia. W Amfiteatrze zaprezentują się finaliści Konkursu o nagrodę „Złotej Tarki”. Wydarzeniem towarzyszącym będzie koncert w iławskim więzieniu „Jazz za kratami”.

O godz. 20:00 rozpocznie się Koncert Galowy. Grzegorz Piotrowski poprowadzi swój Alchemik Big Band, z którym gościnnie wystąpią wokaliści Ewa Bem i Janusz Szrom, a także trębacz Piotr Schmidt i saksofonista Henryk Miśkiewicz. Z własnym zespołem zaśpiewa Hanna Banaszak.

Zwieńczeniem koncertu galowego będzie występ-show słynnej szwedzkiej multiinstrumentalistki i wokalistki Gunhild Carling i jej rodzinnego zespołu.


Gunhild Carling

W niedzielę 14 sierpnia w Amfiteatrze im. Armstronga o godz. 14:00 odprawiona zostanie Msza Jazzowa z udziałem chóru Petera Mante „The Africa Gospel Project”.

51. edycji naszego najstarszego i najbardziej zasłużonego festiwalu jazzu tradycyjnego przyświecać będzie hasło „100 lat jazzu w Polsce” – tyle czasu upłynęło od pierwszego koncertu muzyki jazzowej, jaki miały miejsce w 29 listopada 1922 roku w restauracji Oaza w Warszawie przy ul. Wierzbowej, gdzie wystąpił Zespół Zygmunta Karasińskiego – tę datę przyjmuje się jako początek tej historii.

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Grzegorz Piotrowski. Organizator: Iławskie Centrum Kultury, dyrektor Lidia Miłosz.

zlotatarka.pl


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm