Aktualności

Olga Boczar Music Essence
4.10.2018 (czwartek), godz. 20.00
Akwarium Jazz Club
Krakowskie Przedmieście 60A
Warszawa

Bilety: 15-45zł

Olga Boczar w AkwariumUtalentowana wokalistka i flecistka wystąpi w warszawskim klubie 4 października

Debiutancki album zespołu zdobył uznanie publiczności i otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Fryderyki 2016 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Formację Olga Boczar Music Essence tworzą uznani muzycy jazzowi pianista i akordeonista Jan Smoczyński, gitarzysta Andrzej Gondek, kontrabasista Wojciech Pulcyn, perkusista Krzysztof Dziedzic oraz liderka – flecistka , wokalistka, aranżerka i autorka tekstów Olga Boczar.

Czwartkowy koncert rozpoczyna trasę promującą najnowszy album formacji „Tęskno mi tęskno” wydany nakładem Domu Wydawniczego For Tune. Krążek jest kompilacją ośmiu utworów utrzymanych w charakterze nu-folkowym. Na albumie znajdują się autorskie utwory oraz ludowe, takie jak „To i hola”, czy „Dwa serduszka, cztery oczy” zaaranżowane w nowy, świeży sposób. Choć płyta mocno nawiązuje do polskości, nie jest zarezerwowana tylko i wyłącznie dla miłośników polskiego folkloru. Można odnaleźć w niej również subtelne nawiązania do muzyki popowej, niekiedy do klasycznej harmonii jazzowej, czy rytmów muzyki latynoskiej – wszystko kunsztownie połączone w granicach dobrego, wyrafinowanego smaku.

Koncert odbywa się w ramach projektu Polski Jazz 360° realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Projekt propaguje muzykę jazzową ukazując jej różnorodność i oswajając z nią szeroką publiczność. Trasy koncertowe odbywające się w ramach projektu zapewniają dostęp do czołówki aktualnej sceny jazzowej także w mniejszych miastach. W instytucjach kultury w całej Polsce zobaczymy i usłyszymy wszystko to, co najbardziej aktualne

w polskiej muzyce jazzowej: wielokulturowe muzyczne projekty i nieoczekiwane muzyczne połączenia, uznanych muzyków o ugruntowanej pozycji oraz najświeższe i najbardziej emocjonujące nowe twarze.

Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm