Aktualności
fot. dr Hubert Misiaczyk

Warsaw Summer Jazz Days 2018/Bemowo Open Jazz
29.06.2018 (piątek), godz. 18.00
Amfiteatr Bemowo
Park Górczewska
Warszawa

Wstęp wolny!

Open Jazz na BemowieEABS, musiConspiracy i Pimpono Ensemble zagrają w piątek 29 czerwca w Amfiteatrze Bemowo.

Koncerty najciekawszych zespołów młodego pokolenia towarzyszyć będą festiwalowi Warsaw Summer Jazz Days.

musiConspiracy
Jacek Kochan - perkusja
Zbigniew Chojnacki - akordeon
Michal Kapczuk - kontrabas
Kuba Mizeracki - gitara

Najnowszy projekt Jacka Kochana – kwartet z akordeonem i gitarą. Muzyka tego zespołu podróżuje po wszystkich stylistycznych krajobrazach, ale wciąż pozostaje w granicach jazzu. W kompozycjach Jacka można usłyszeć wpływy dźwięków etnicznych, funkowych, klasycznych, łacińskich, rockowych, darmowych, fusion i jazzowych, nabytych przez kompozytora podczas jego artystycznych doświadczeń i podróży z muzyką. Jego muzyczni partnerzy to jedni z najlepszych młodych jazzmanów i improwizatorów w Polsce.

Zespół zaprezentuje materiał z ostatniej płyty pt. „Parentes” (Hevhetia Records).

Pimpono Ensemble
Jonas Due Steffensen - trąbka
Michał Biel - saksofon barytonowy
Jędrzej Łagodziński - saksofon tenorowy
Rasmus Svale Kjærgård Lund - tuba
Emil Palme - gitara
Franciszek Pospieszalski - kontrabas
Tomo Jacobson - kontrabas
Szymon Pimpon Gąsiorek - perkusja

Zespół z Kopenhagi składający się z młodych muzyków z Polski, Danii i Norwegii, aktywnie działających na europejskiej scenie muzyki improwizowanej i alternatywnego jazzu. Muzyka grupy łączy w sobie punkową energię, wolność swobodnej improwizacji, ciekawość eksperymentu, piękne nostalgiczne melodie, noise i post rock w brzmieniu jazzowej orkiestry.
W kompozycjach Szymona Gąsiorka awangarda spotyka pop kulturę. Zarówno energetyczna muzyka, jak i kolektywnie wykrzykiwane krótkie teksty niosą treść pełną młodzieńczego idealizmu, nonkonformizmu oraz marzeń.
W listopadzie 2016 ukazał się debiutancki album zespołu pt. „Hope Love Peace Faith”.

EABS
Marek Pędziwiatr - klawisze, syntezatory, wokal
Marcin Rak - perkusja
Vojto Monteur - gitara elektryczna
Paweł Stachowiak - gitara basowa
Spisek Jednego - gramofony
Olaf Węgier - saksofon
Jakub Kurek - trąbka

W ostatnich latach coraz wyraźniejsza jest „zmiana warty” w jazzie, czego dowodem jest popularność artystów zza oceanu, takich jak Robert Glasper, Kamasi Washington czy zespołu BadBadNotGood. Również w Europie można mówić o nowej fali czy wręcz o renesansie jazzu, którego przedstawicielami są zbierający coraz większe uznanie i rozgłos brytyjscy muzycy, jak Yussef Kamaal, Shabaka Hutchings, Ruby Rushton oraz Moses Boyd. Takim też składem jest wrocławski septet EABS (skrót od Electro Acoustic Beat Sessions), który kontynuuje tradycję polskiej szkoły jazzu, wymykając się równocześnie wielu brzmieniowym schematom i prezentując zupełnie nowe podejście, przeciwstawiając się utartym muzycznym standardom. Zespół jest odpowiedzią na powiew wiatru płynącego z Los Angeles przez Londyn nad samą Odrę.

Debiutancki krążek EABS pt. „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” w całości poświęcony jest twórczości legendy polskiego jazzu – Krzysztofowi Komedzie. 

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm