Aktualności
P.G.R. Polish PsalterProjekt Grzegorza Rogali. Siedem psalmów na sopran i ensemble jazzowy

P.G.R. – w skrócie Projekt Grzegorza Rogali. To autorski projekt lidera wyrażający myśl o muzycznym spotkaniu kultur. W tej pojemnej koncepcji mieszczą się jazz, etno oraz muzyka klasyczna, poezja Brunona Szulca, motywy biblijne, czy hip-hopowy free-style. Można się o tym przekonać słuchając dwóch wydanych płyt, które znaczą historię od powstania P.G.R. w 2008 roku.

Podróż w czasie to kolejna odsłona zespołu, który odkrywa renesansową muzykę Mikołaja Gomółki do słów Jana Kochanowskiego – który odkrywa renesansową muzykę Mikołaja Gomółki do słów Jana Kochanowskiego – „Psałterz Polski”. Jego jazzową interpretację możemy poznać słuchając albumu: P.G.R. „Polish Psalter”. Siedem psalmów na sopran i ensemble jazzowy, to jakby siedem rozmów człowieka z Bogiem na różne tematy. Teksty psalmów są podane przez sopran, zaś pozostałe linie realizują instrumentaliści. Melodie i treści psalmów stają się dla członków zespołu tematami do improwizacji, przeradzając się we wspólne kulminacje.

Zespół tworzą: Barabara Rogala - sopran, Anders Grop - kontrabas, Roman Ott - saksofon, Frank Parker - perkusja, Grzegorz Rogala - puzon i aranżacja. Brzmienie dopełnia użyta w części utworów teorba – Filip Zieliński.

Wydawca: Ars Sonora, Dystrybucja: www.rogalamusic.com

fanpage zespołu: facebook.com/ProjektGrzegorzaRogali

Podróż w czasie to kolejna odsłona zespołu, który odkrywa renesansową muzykę Mikołaja Gomółki do słów Jana Kochanowskiego – Psałterz Polski. Jego jazzową interpretację możemy poznać słuchając albumu: P.G.R. - Polish Psalter. 7 psalmów na sopran i ensemble jazzowy, to jakby siedem rozmów człowieka z Bogiem na różne tematy.


JAZZ FORUM 12/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Pociąg do muzyki

Grażyna Łobaszewska

Płyta miesiąca

Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents feat. Bobby Watson, Logan Richardson, Keyon Harrold

Jammin’ with KC

  • Ocena - 4
Linki
Z galerii

Jazz a Vienne 2013

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm