Aktualności

P.Unity
5.10.2018 (pątek), godz. 19.00
NIEBO
ul. Nowy Świat 21
Warszawa

Bilety: 25-45 zł

P.Unity w NiebiePremiera nowego albumu „Pulp” w warszawskim klubie Niebo 5 października

Minęło ponad 40 lat od trasy koncertowej Parliament-Funkadelic, sygnowanej sloganem Take Funk To Heaven In 77. Czas to złudzenie, kalendarze są umowne, ale to, że zabierzemy funk do Nieba w 2018 jest faktem.

P.Unity ląduje w Niebie po raz drugi. Półtora roku po premierze Mango EP, zespół wraca z albumem długogrającym. „Pulp” ukaże się piątego października nakładem U Know Me Records / Funky Mamas And Papas. Tego wieczoru P.Unity po raz pierwszy zagra materiał z płyty, nie zabraknie też starszych utworów zespołu i ukłonów w stronę klasyki gatunku.

P.Unity
Jędrzej Dudek - wokal
Maciej Sondij - gitara
Miłosz Oleniecki - klawisze
Rafał Dutkiewicz - perkusja
Adrian Manowski - bas
Michał Łuka - saksofon
Radek Nowak - trąbka
Witold Haliniak - puzon
Sara Jaroszyk - wokal
Weronika Grzesiewicz - wokal

P.Unity to dziesięcioosobowy, warszawski projekt osadzony w funkowej stylistyce. Zainspirowani działalnością artystów spod znaku Parliament/ Funkadelic, mniej popowymi dokonaniami Prince’a czy koncertowym dorobkiem D’Angelo i Soultronics, muzycy chcą odczarować obraz funku rozumianego dziś często jako easy-listeningowe brzmienie rodem z dyskotek statków wycieczkowych. Funk P.Unity to nie cekiny i brokatowe dzwony - to ukłon w stronę psychodelicznego oblicza George’a Clintona i brudnych brzmień Sly & The Family Stone, to bardziej nieuchwytny nastrój niż czysto techniczne określenie gatunkowe. Zespół buduje swoje brzmienie czerpiąc również z dorobku licznych spadkobierców funkowej stylistyki - od hiphopowych gigantów jak Snoop Dogg czy A Tribe Called Quest, przez neosoulową scenę spod znaku Soulquarians, po beatowych i elektronicznych innowatorów skupionych wokół labelu Brainfeeder. Nie brakuje też wpływów jazzu, na którym wychowała się spora część grupy.

P.Unity funkcjonuje w niemal niezmienionym składzie od 2014 roku. Zespół ma na koncie dobrze przyjętą EPkę „Mango” (2017), która otworzyła grupie drzwi na wiele polskich scen. Materiał dotarł również do legendy polskiego jazzu - Michała Urbaniaka, który zaprosił P.Unity do współpracy przy ostatnim albumie projektu Urbanator Days - „Beats & Pieces”. Na krążek trafiły dwa utwory zaaranżowane i nagrane przez zespół „P.Lex” i „Wasabi Vibe” zostały docenione przez polskie media. P.Unity zakończyło pracę nad pierwszym albumem długogrającym - „Pulp”, który ukaże się jesienią nakładem U Know Me Records. Mimo wciąż powiększającego się dorobku studyjnego grupa najpewniej czuje się w warunkach koncertowych. Ostatnio zespół został świetnie przyjęty na festiwalach Spring Break (Poznań) i GoodVibe (Koszalin), Solidarity of Arts (Gdańsk) oraz występach klubowych w Krakowie, Lublinie, Łodzi i Warszawie.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm