Aktualności

Rafał Rokicki Trio
24.04.2017
PAN Chopin. Salon muzyczny w Pałacu Staszica
ul. Nowy Świat 72
Warszawa

Wstęp wolny

PAN ChopinRafał Rokicki Trio zagraw poniedziałek 24 kwietnia w Pałacu Staszica w Warszawie

Na koncercie z cyklu „PAN Chopin. Salon muzyczny w Pałacu Staszica” zespół zaprezentuje materiał z płyty „Chopin Revisited” oraz kompozycje lidera

Rafał Rokicki – pianista, kompozytor
Absolwent Berklee College of Music w Stanach Zjednoczonych, Laureat Jazz Performance Award w Bostonie. Wyróżniony w wielu konkursach w Polsce i za granicą m.in. zdobył 36. Klucz do Kariery na Jazz Celebrations w Gorzowie Wlkp., II nagrodę w Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy, został pierwszym laureatem projektu Era Music Garden, zdobył nagrodę publiczności na międzynarodowym konkursie pianistycznym Jazz Improvizacija w Wilnie oraz na Novum Jazz Festiwal w Łomży oraz wystąpił solo jako „Nadzieja polskiej pianistyki jazzowej” na koncercie Ery Jazzu w warszawskim Palladium. Od kilku lat Rafał gra swoje kompozycje w różnych składach z wybitnymi muzykami młodego pokolenia jako Rafał Rokicki Trio. Występował na festiwalach w Polsce oraz za granicą.

Michał Kapczuk – kontrabasista, gitarzysta basowy
Absolwent Wydziału Jazzu w ZPSM w Warszawie na ul. Bednarskiej oraz Akademi Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współtworzy wiele projektów muzycznych o różnorodnych stylistykach (jazz, pop, rock) oraz działa jako sideman.Kilkunastokrotnie zdobywał Grand Prix zespołowe na najważniejszych konkursach w Polsce i za granicą. Indywidualnie wyróżniony na festiwalach „Tarnów Jazz Contest 2008″ , „Krokus Jazz Festiwal Jelenia Góra 2009″ i „Jazz Nad Odrą Wrocław 2010″, otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Mloda Polska”.
Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce oraz za granicą (Francja, Czechy, Ukraina, Litwa, Bułgaria, Turcja, Belgia, Holandia, Hiszpania, Niemcy).

Paweł Dobrowolski – perkusista. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Od 2006 roku jest członkiem zespołu Anny Marii Jopek.Miał okazję występować i współpracuje z takimi artystami jak: Nigel Kennedy, Anna Maria Jopek, Richard Bona, Dhafer Youssef, Mino Cinelu, Jeff Beck, Gonzalo Rubalcaba, Gil Goldstein, Makoto Ozone, NDR Big Band, Brad Terry, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak, Zbigniew Wegehaupt, Janusz Skowron, Henryk Miśkiewicz, Krzysztof Herdzin, Robert i Wojciech Majewscy, Jacek i Wojciech Niedzielowie, Mieczysław Szcześniak, Włodek Pawlik, Krzesimir Dębski, Marek Bałata, Anna Serafińska, Carmen Moreno, Paweł Kaczmarczyk, Rafał Sarnecki i wielu innych.Laureat nagrody Akademii Fonograficznej - Fryderyk 2006 w kategorii najlepszy album-muzyka jazzowa za udział w płycie „Assymetry“ Zbigniewa Namysłowskiego.W dotychczasowym dorobku posiada ponad 20 nagranych płyt jak również muzykę do seriali oraz udział w programach telewizyjnych stacji polskich oraz zagranicznych. Laureat licznych nagródWystępował na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych na całym świecie.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm