Aktualności

Piotr Orzechowski
2.12.2015, godz. 20.30
Pardon, To Tu
Pl. Grzybowski 12/16
Warszawa

Bilety: 30 zł

https://www.facebook.com/events/
1484587611848048/

www.pianohooligan.com





Pardon To Tu - Pianohooligan



Piotr Orzechowski zaprezentuje w warszawskim klubie solowy recital

15 Studies For The Oberek”, 2.12

Piotr Orzechowski absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Berklee College of Music, jeden z najbardziej utytułowanych muzyków jazzowych młodego pokolenia. Laureat wielu nagród, w tym najważniejszej – I. Nagrody na Montreux Jazz Solo Piano Competition, którą zdobył jako pierwszy Polak w historii tego legendarnego szwajcarskiego festiwalu. Ma na swoim koncie projekty z wielkimi osobowościami świata muzyki, m.in: Adrianem Utley'em z Portishead, Philipem Glassem, Stevem Reichem, Krzysztofem Pendereckim, Carlosem Zíngaro, grupą Skalpel, Adamem Bałdychem, Marcinem Maseckim czy Randy Breckerem.

Lider kwartetu „High Definition”. Wystąpi w Pardon, To Tu w koncercie solowym po raz pierwszy, przedstawiając materiał z drugiej płyty „15 Studies for the Oberek” sygnowanej przez słynną londyńską wytwórnię Decca Classics.

Mając 25 lat ceniony za indywidualny, rozpoznawalny styl, będący wynikiem poruszania się na pograniczu gatunków – nowoczesnej muzyki improwizowanej i współczesnej, sięgania do tradycji romantyzmu czy impresjonizmu, a z drugiej strony odważnych muzycznych dekonstrukcji. Szczególne miejsce w twórczości Orzechowskiego zajmuje muzyka polska, która była inspiracją do wydania jego ostatniej płyty solowej twórczo analizującej poszczególne elementy polskiego tańca – oberka pt. „15 Studies for the Oberek” (Decca/Universal, 2014).

red. Marek Dusza, Rzeczpospolita
(…) Za polski jazzowy album roku uznaję „15 Studies for the Oberek” Piotra Orzechowskiego. Jego studia nad tym tańcem ludowym dały niezwykłe nagrania z pogranicza jazzu, muzyki współczesnej i folku. To przemyślana i fascynująca podróż do źródeł polskiej muzyki.

red. Jacek Marczyński, Rzeczpospolita
Kolejny dowód, że Piotr Orzechowski to piekielnie zdolny pianista, z lekkością poruszający się między muzyczną awangardą a jazzem, a przy tym jest w jego oberkowych improwizacjach wyraźne echo chopinowskiej tradycji. Wyobraźnia Orzechowskiego wydaje się nie mieć granic i trudno wręcz momentami podążać za tym pianistą. 

red. Bogdan Chmura, Jazz Forum
„15 Studies for the Oberek”, album unikatowy, jedyny w swoim rodzaju, ugruntowuje pozycję Orzechowskiego jako najbardziej kreatywnego i bezkompromisowego artysty młodego polskiego jazzu.





  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm