Aktualności

Piano Day 2018
Kraków

27.03.2018, godz. 20.00
Kuba Płużek
Strefa
ul. św. Tomasza 31
Bilety: 20 zł

27.03.2018, godz. 20:30
Oskar Cenkier
Scena Supernova
ul. Gazowa 21

29.03.2018, godz. 19.00
Nikodem Dybiński Quartet
Infra Sound Studio
ul. Sarego 7

Piano Day 2018W ostatnich dniach marca Kraków po raz drugi celebrować będzie Dzień Fortepianu.

To międzynarodowe święto przypada na 88. dzień roku, co odpowiada liczbie klawiszy fortepianu. Pomysłodawcą Piano Day jest niemiecki pianista Nils Frahm, dzięki aprobacie fanów obchodzone jest prawie na całym świecie. Ideą jest czerpanie radości z tworzenia, wykonywania i słuchania muzyki.

27 marca w klubie Scena Supernova wystąpi Oskar Cenkier, łączący klasyczne brzmienia fortepianowe i klawiszowe z efektami i elektroniką. Swe inspiracje znajduje w dźwiękach od minimalizmu Nilsa Frahma przez rejony muzyki filmowej po progresywnego rocka. Koncerty opiera na różnorodności emocji i potężnej dawce improwizacji, dzięki czemu każdy z nich pisze nieprzewidywalną historię.

Tego samego wieczoru w Strefie  odbędzie się recital Kuby Płużka – pianisty i kompozytora nominowanego do Fryderyków 2015. Niepokorny i śmiały wirtuoz, który w porywających kompozycjach łamie i rozrywa frazy, z wyczuciem balansuje na cienkiej linii zachowania harmonii, otwiera dla słuchaczy świat jazzu z najwyższej półki. Jego koncerty to silne doświadczenie

nieskrępowanej ekspresji zbudowanej na solidnych fundamentach doskonałej znajomości historycznej spuścizny. Kuba dorobił się bogatego muzycznego CV mimo bardzo młodego wieku.

29 marca w Studio InfraSound będzie mieć miejsce debiut Michała Gajlikowskiego. Po zorganizowaniu ponad stu koncertów w całym kraju i współpracy ze znakomitymi muzykami postanowił spróbować się na scenie. Swoją muzykę określa emocjonalną improwizacją, czerpiąc z rozmaitych inspiracji utwory żyją własnym życiem.

Po solowym recitalu, scenę InfraSound przejmie kwartet Nikodema Dybińskiego w składzie: Iza Płachta (skrzypce), Tomasz Szewczyk (bas), Piotr Szałajko (perkusja). Zespół wykona instrumentalne kompozycje Tomasza Szewczyka.

Szczegóły: fb.com/pianodaypoland


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm