Aktualności
Carmen Moreno
fot. Jerzy BartkowskiŚPIEWAJĄC JAZZ

JF20 i 21 marca br. w warszawskim Teatrze Bajka (ul. Marszałkowska 138) odbędą się kolejne spektakle muzyczne „Śpiewając Jazz” z udziałem Carmen Moreno, Anny Serafińskiej oraz Macieja Zakościelnego.

Oba wieczory zostaną zarejestrowane i wydane w formie płyty CD przez wydawnictwo 4ever Music. Widzowie będą mieli niecodzienną okazję uczestniczenia w tym niezwykłym wydarzeniu. 

„Śpiewając Jazz” to cykl spektakli  o charakterze muzycznego wieczoru, którego głównym bohaterem jest gwiazda „z tamtych lat”, choć bardzo istotnym jest udział młodego artysty, który niejednokrotnie jest dopiero na początku swej drogi artystycznej i czeka na odkrycie. Nie są to stricte koncerty jazzowe lecz widowiska teatralne. Pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem cyklu jest Zbigniew Dzięgiel – scenarzysta, reżyser telewizyjny, od kilku lat piszący książkę o polskiej wokalistyce jazzowej pod tytułem „Śpiewając jazz”.

Carmen Moreno – zwana niegdyś „królową swingu” –  jest babcią Anny Serafińskiej, laureatki głównej nagrody i nagrody publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Montreux w 2004 r.

Gospodarzem  wieczoru jest Maciej Zakościelny – popularny aktor telewizyjny, teatralny i filmowy. Niewiele osób jednak wie, że Maciej jest również  muzykiem. Jest absolwentem podstawowej i średniej szkoły muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec. Podczas tego wieczoru wystąpi na scenie nie tylko w charakterze skrzypka, ale i wokalisty. Wykona dwie piosenki, jedną w duecie z Carmen Moreno  i drugą z Anną Serafińską. 

Wszystkie utwory prezentowane podczas wieczoru będą wykonywane na żywo. Wokalistom towarzyszyć będzie siedmioosobowy zespół pod kierunkiem pianisty Rafała Stępnia, złożony z absolwentów Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Rafał Stępień jest też – obok Anny Serafińskiej i Jana Walaska – aranżerem muzycznym całości.

www.teatrbajka.pl

 
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm