Aktualności

Piotr Baron International Band
26.04.2017 (środa), godz. 20.00
Jazz Cafe
ul. Warszawska 69
Łomianki
tel. 22 751 41 12
Bilety: 75 zł

Info oraz rezerwacja biletów
tel. 22 751 41 12
jazzcafe@jazzcafe.com.pl
biuro@jazzcafe.com.pl
rezerwacja@jazzcafe.com.pl

facebook.com/JazzCafeLomianki

Piotr Baron International Band w Jazz CafeMiędzynarodowy sekstet z udziałem najlepszego na świecie barytonisty, 26 kwietnia w Łomiankach

…feat. Gary Smulyan – nr 1 saksofon barytonowy na świecie wg amerykańskiego pisma „Down Beat” 

Piotr Baron International Band
Piotr Baron - saksofon tenorowy
Radovan Tariska (SK) - saksofon altowy
Gary Smulyan (USA) - saksofon barytonowy
Piotr Wyleżoł - fortepian
Maciej Adamczak - kontrabas
Michał Miśkiewicz - perkusja

Piotr Baron wybitny saksofonista jazzowy (tenor, sopran, baryton), kompozytor, aranżer, lider, pedagog, publicysta. Zadebiutował w 1977; w następnym roku otrzymał wyróżnienie na festiwalu Jazz nad Odrą. Współpracował z weteranami polskiego jazzu (Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańką, Wojciechem Karolakiem, Jarosławem Śmietaną), z muzykami swojego pokolenia (Piotrem Wojtasikiem, Jackiem Niedzielą, Dariuszem Oleszkiewiczem) oraz utalentowaną młodzieżą (Michałem Barańskim, Pawłem Kaczmarczykiem, zespołem Wierba & Schmidt Quintet). Koncertował i nagrywał z gwiazdami jazzu amerykańskiego: Eddie’m Hendersonem, Victorem Lewisem, Johnem Hicksem, Billym Harperem, Davidem Murrayem, Davidem Friesenem, Edem Schullerem, Artem Farmerem. Nagrał osiem autorskich albumów, m.in. „Bogurodzica” (2000), „Reference” (2004), „Salve Regina” (2006), „Sanctus, Sanctus, Sanctus” (2008), „Kaddish” (2011); wziął udział w ponad 60 projektach innych muzyków. Jako saksofonista jest kontynuatorem wielkiej tradycji Johna Coltrane’a.

Gary Smulyan – światowej sławy saksofonista barytonowy, urodzony w Nowym Jorku. Uzdolniony multi-instrumentalista zaczął swoją karierę ucząc się na saksofonie altowym. Dzisiaj jest uznawany przez krytyków na całym świecie jako główny saksofonista barytonowy. Jego grę cechuje temperamentne, inteligentne oraz kreatywne poczucie rytmu oraz harmonii. Od lat zajmuje I miejsce w kategorii „Saksofon barytonowy” w rankingu pisma „Down Beat”. Współpracował z m.in. Woodym Hermanem, Dave’em Hollandem, Dizzym Gillespie’m, Carlą Bley.

Radovan Triska – saksofonista altowy, kompozytor, producent, jeden z najbardziej znanych i utalentowanych muzyków słowackiej sceny jazzowej. Saksofonista współpracował i występował z czołowymi muzykami na całym świecie: Jamesem Morrisonem, Oliverem Kentem, Harrym Sokalem, Januszem Muniakiem, Piotrem Baronem, Jarkiem Śmietaną, Royem Hargove, E. J. Stricklandem, Marcusem Stricklandem, Donaldem Edwardsem, Jeremim Peltem, Joan Faulkner,  Kornelem Fekete Kovacsem, Gaborem Winandem, Jeffem Ballardem, George’em Mrazem i wieloma innymi.

Maciej Adamczak absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach, w klasie kontrabasu prof. Jacka Niedzieli (1998). Wraz z zespołem Marcin Żupański Quartet był laureatem pierwszej nagrody konkursu Jazz Juniors w Krakowie w 1997 roku. Współpracował i nagrywał z muzykami takimi jak: Janusz Muniak, Piotr Baron, Andrzej Olejniczak, Adam Kawończyk, Jan Jarczyk, Kazimierz Jonkisz, Jarek Bester i Paweł Kaczmarczyk. Występował na wielu koncertach i festiwalach w Polsce oraz kilkunastu krajach świata. Od roku 2007 prowadzi klasę kontrabasu w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji Akademii Muzycznej w Krakowie.

Piotr Wyleżoł – pianista, kompozytor i improwizator. Urodził się 6 grudnia 1976 roku. Już jako dziecko zdobywał nagrody na ogólnopolskich konkursach pianistycznych i koncertował z repertuarem.  Karierę na scenie jazzowej rozpoczął jeszcze w okresie studiów, w zespołach m.in. Janusza Muniaka, Jarka Śmietany i Marka Bałaty.

Michał Miśkiewicz – perkusista o wyrazistym, rozpoznawalnym stylu, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako szesnastolatek zadebiutował w zespole Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Rok później do stałej współpracy zaprosił go Tomasz Stańko. Jako członek jego kwartetu Michał uczestniczył w nagraniach płyt dla prestiżowej niemieckiej wytwórni ECM oraz wiele lat koncertował na liczących się scenach Europy czy USA. Od 1993 roku członek zespołu Marcin Wasilewski Trio.

Koncert dofinansowany dzięki uprzejmości ZAW STOART

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm