Aktualności

Trasa

15.02 Kraków, Harris Piano Jazz Bar

16.02 Bielsko-Biała, Metrum Jazz Club

17.02 Strumień, MGOK

23.02 Wrocław, Vertigo Jazz Club | feat. David Doružka

24.02 Gorzów Wlkp., Jazz Club „Pod Filarami” | feat. David Doružka

25.02 Zielona Góra, Winiarnia Bachus | feat. David Doružka


Piotr Budniak Essential Group – trasaW dn. 15 - 25 lutego zespół znakomitego perkusisty wystąpi w 6 miastach

Piotr Budniak to urodzony w 1991 roku perkusista i kompozytor pochodzący z Zielonej Góry. Absolwent dwóch akademii muzycznych – w Katowicach i Krakowie. Laureat większości najważniejszych polskich konkursów jazzowych, odnoszący sukcesy także na scenie europejskiej. Koncertował m.in. w Chinach, Korei Południowej, Estonii, Hiszpanii, Rumunii, Rosji, Francji, Belgii, Słowacji, Czechach, Niemczech, na Węgrzech i Ukrainie.

Współtworzy wiele zespołów jazzowych młodej generacji (m.in. Adam Jarzmik Quintet, Kasia Pietrzko Trio, The Forest Tuner, Klara Cloud & The Vultures). Koncertował z Robem Mazurkiem, Jeffem Parkerem, Troyem Robertsem, Adamem Larsonem, Corcoranem Holtem, Mike'm Russellem, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Piotrem Wojtasikiem, Arturem Majewskim czy Piotrem Wyleżołem.

W 2014 roku założył zespół Piotr Budniak Essential Group, którego fonograficzny debiut „Simple Stories About Hope And Worries” został uznany za jedną z najlepszych płyt jazzowych 2015 roku przez czytelników JAZZ FORUM oraz JazzPRESS. Rok później czytelnicy JAZZ FORUM uznali sekstet Budniaka za jeden z najlepszych akustycznych zespołów jazzowych w Polsce.

W maju 2017 grupa wydała album „Into The Life”, który bardzo szybko zebrał znakomite recenzje. Płyta została uznana za album miesiąca przez portal polish-jazz.blogspot.com oraz Laboratorium Muzycznych Fuzji. Co więcej, czytelnicy JazzPRESS uznali ją za jedną z najlepszych polskich płyt jazzowych 2017 roku.

Zespół wykonuje autorską muzykę Budniaka, króra jest połączeniem współczesnego jazzu z muzyką free oraz indie. To co muzycy uważają za swój największy sukces to fakt, że udało im się połączyć wysoki poziom artystyczny z przystępnością muzyki dla słuchaczy.

Na drugą część trasy do zespołu dołączy jeden z najlepszych czeskich muzyków – gitarzysta David Doružka, który przez lata mieszkał w USA. Miał tam okazję występować u boku takich gwiazd jak Christian McBride, Joshua Redman, czy Herbie Hancock.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm