Aktualności

Płyta dostępna na www.sjrecords.eu
Piotr Schmidt Quartet – Dark ForecastNakładem SJ Records ukazał się dwunasty album trębacza Piotra Schmidta z udziałem amerykańskich muzyków.

Premiera: 27 listopada 2020.

„Dark Forecast” nagrany został przez Kwartet Piotra Schmidta, znany już z takich albumów jak „Tribute to Tomasz Stańko” czy „Saxesful”, tym razem wzbogacony o dwóch wybitnych amerykańskich artystów, mieszkającego w Los Angeles saksofonistę Waltera Smitha III oraz pochodzącego z Kanady i mieszkającego na co dzień w Nowym Jorku gitarzystę Matthew Stevensa. Całość zawiera jedenaście głównie autorskich kompozycji lidera, a także dwa utwory Krzysztofa Komedy.Okładka płyty pochodzi z namalowanego przez Tomasza Olszewskiego obrazu. Olszewski to grafik komputerowy i malarz, z którym Schmidt współpracuje od 2008 roku. Proces malowania został uwieczniony na filmie, który stał się pierwszym wideoklipem promującym płytę „Dark Forecast”, a dostępny jest tutaj:„Dark Forecast” to już 52. wydawnictwo spod znaku SJ Records (Swell Jazz Records). Od dnia premiery płyta dostępna jest w szerokiej sprzedaży w tym na www.sjrecords.eu, natomiast w dystrybucji cyfrowej pojawi się dopiero przed świętami. Premiera winyla planowana jest na luty 2021.

W dniu premiery o 19.00 na Facebookowym fanpage’u Piotr Schmidt Music odbywać się będzie spotkanie premierowe z Piotrem Schmidtem prowadzone przez Łukasza Glińskiego w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu. Podczas tej transmisji na żywo będzie można posłuchać wywiadu przeprowadzanego z trębaczem a także odpowie on na interaktywne pytania widzów.

Piotr Schmidt Quartet – Dark Forecast
Piotr Schmidt - trumpet
Walter Smith III - tenor saxophone (04, 05, 10)
Matthew Stevens - guitar (02, 06, 08)
Wojciech Niedziela - grand piano
Maciej Garbowski - double bass
Krzysztof Gradziuk - drums

Produced by Piotr Schmidt
Music production: Piotr Schmidt, Maciej Stach
Cover picture (Painting) / Cover design: Tomasz Olszewski
Inside photos: Aleksandra Kasztalska
Mixed and Mastered by Maciej Stach in MaqRecords Studio, Wojkowice
Sound Engineer: Maciej Stach

Recorded in October 2020 in MaqRecords Studio, Wojkowice


fot. Konrad Kriegel

Piotr Schmidt, urodzony w 1985 roku trębacz jazzowy, producent muzyczny, lider zespołów, wydawca, adiunkt na wydziale Jazzu PWSZ w Nysie oraz wykładowca na wydziale Jazzu AM w Katowicach.  Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, na której w czerwcu 2016 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych. Piotr Schmidt to topowy trębacz polskiego jazzu. Jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA 2006, ponadto w okresie debiutanckim w latach 2006 - 2010 zdobył wiele indywidualnych nagród i Grand Prix.

Piotr Schmidt ma na swoim koncie dwanaście wydanych, autorskich płyt. Od 2011 roku regularnie notowany w pierwszej czwórce w kategorii Najlepszy Trębacz Roku w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum wielokrotnie będąc na podium.
Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Kuba Badach, Ewa Bem, Krystyna Prońko, Ten Typ Mes, Miuosh, Walter Smith III, Alex Hutchings, Matthew Stevens, Ernesto Simpson, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Henryk Miśkiewicz, Grzegorz Nagórski, Dante Luciani, Maciej Sikała, Wiesław Pieregorólka, Grzech Piotrowski, Wojciech Niedziela, Jacek Niedziela-Meira, Marcin Jahr, Wojciech Karolak, Mariusz Bogdanowicz, Wojciech Myrczek, Apostolis Anthimos, Marek Napiórkowski, Dominik Wania, Paweł Kaczmarczyk, Paweł Tomaszewski, czy Kazimierz Jonkisz.

Płyta dostępna na www.sjrecords.eu


JAZZ FORUM 12/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Pociąg do muzyki

Grażyna Łobaszewska

Płyta miesiąca

Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents feat. Bobby Watson, Logan Richardson, Keyon Harrold

Jammin’ with KC

  • Ocena - 4
Linki
Z galerii

Paul McCartney Out There, 22.06.2013 Warszawa, Stadion Narodowy

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm