Aktualności

22.09 Filharmonia Śląska, Katowice
23.09 Filharmonia Podkarpacka, Rzeszów
2.10 Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
18.10 Natoliński Ośrodek Kultury, Warszawa
6.11 Filharmonia Częstochowska, Częstochowa
9.11 Regionalne Centrum Kultury, Kołobrzeg
24.11 Filharmonia Dolnośląska, Jelenia Góra
14.12 Impart, Wrocław

Bilety:
ebilet: 
https://www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/piotr-schmidt-quartet/

eventim: 
https://bit.ly/2Q4k5Vl


ticketmaster: 
https://www.ticketmaster.pl/event/piotr-schmidt-quartet-saxesful-bilety/7603


Piotr Schmidt Quartet – SaxesfulBlask trąbki i saksofonów na nowym albumie, któremu towarzyszyć będą koncerty w całej Polsce

1 września miała miejsce premiera płyty Piotr Schmidt Quartet – Saxesful, która ukazała się nakładem wydawnictwa SJRecords. Album ten nagrany został z plejadą najwspanialszych saksofonistów polskiego jazzu, takich jak Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski czy Henryk Miśkiewicz. Płycie towarzyszyć będzie seria koncertów w największych salach koncertowych w całej Polsce. Jest to 10-ta autorska płyta lidera przypadająca w 10-tą rocznicę jego działalności artystycznej. Z tej okazji producent i wydawca,  SJRecords, wypuścił drugi utwór promocyjny z płyty – standard jazzowy „Stella By Starlight” Victora Younga: 


W dniu premiery płyta „Saxesful” pojawiła się w większości dobrych sklepów muzycznych, w serwisach internetowych oraz w streamingowych, w tym na empik.com, amazon, itunes, spotify, jazzsound.pl i na półkach w Empiku. Płytę można także kupić bezpośrednio u wydawcy na www.sjrecords.eu. 

Mistrzowie saksofonu towarzyszą zespołowi Piotr Schmidt Quartet zarówno na krążku, jak i w trasie koncertowej, która zaczyna się już 22 września w Katowicach w Filharmonii Śląskiej. Trasa zagości także w takich miastach jak: Rzeszów, Gdańsk, Warszawa, Częstochowa, Kołobrzeg, Jelenia Góra i Wrocław. 

Repertuar zespołu to hity muzyki jazzowej: znane standardy zaaranżowane i zagrane tak, by pozostać w sercu słuchaczy na bardzo długo. Jest to 32 płyta wydawnictwa SJRecords - www.sjrecords.eu

Skład zespołu: 
Piotr Schmidt - trąbka 
Wojciech Niedziela - fortepian
Maciej Garbowski - kontrabas
Krzysztof Gradziuk - perkusja

goście specjalni: 
Jan Ptaszyn Wróblewski
Zbigniew Namysłowski
Henryk Miśkiewicz 
Grzech Piotrowski
Piotr Baron
Maciej Sikała
Adam Wendt (...) Piotr Schmidt (ur. 1985r.) to właśnie jeden z tych polskich indywidualistów. Nie tylko wszechstronnie wykształcony, utalentowany i ambitny, lecz również nieposkromiony przedsiębiorca, wydawca, lider i pedagog, zawsze pełen nowych pomysłów, utrzymujący swój jazz w doskonałej formie.

(...) Ten album to wielopłaszczyznowy hołd tradycji jazzowej; składa się z siedmiu standardów, każdy w wykonaniu podstawowego kwartetu i jednego z gościnnych saksofonistów. Lista tych ostatnich to jak kompendium polskiego jazzu, i sama w sobie stanowi hołd tradycji polskiego jazzu.

(...) Ten album to wspaniała kolekcja najlepszych jazzowych numerów, pięknie wykonanych i przyjemnych w odbiorze - w najlepszym tego słowa znaczeniu. Jazz to ostatecznie źródło czystej rozkoszy dla jego miłośników; ten album dostarcza dużej porcji tejże rozkoszy. Smacznego!
 Adam Baruch, Sierpień 2018, www.adambaruch.com

„Saxesful” to album, który traktować należy jako hołd złożony wybitnym polskim saksofonistom i jazzowi samemu w sobie. Jako płyta niosąca radość z samego obcowania z muzyką, sprawdza się naprawdę doskonale i pokazuje, jak dużym szacunkiem i uznaniem darzony jest Piotr Schmidt w jazzowym środowisku.
Jędrzej Janicki, Sierpień 2018, Polish-Jazz.blogspot


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm