Aktualności
fot. Rafał NowakowskiPlatyna dla Anny Marii JopekNasza wybitna wokalistka odebrała siódmą w swojej karierze platynową płytę. Tym razem za krążek „Ulotne” nagrany z Branfordem Marsalisem

Wręczenie miało miejsce 2 grudnia podczas koncertu w warszawskim Teatrze Roma. 
Ania odbierając wyróżnienie podziękowała Branfordowi Marsalisowi oraz wszystkim artystom, którzy brali udział w tym projekcie. Piosenkarka złożyła podziękowania również publiczności za to, że ją wspiera i pozwala realizować kolejne artystyczne wyzwania. „Anna Maria Jopek jest nietuzinkowa. Należy do tych niewielu wokalistek, które są w stanie zaśpiewać na żywo z taką samą maestrią jak w studio. Czuję się zaszczycony, że zostałem zaproszony do udziału w tym doskonałym projekcie i do współpracy z tak wyśmienitymi muzykami”
- tak współpracę przy płycie wspominał Branford Marsalis.

Muzyka z płyty „Ulotne” szeroko interpretuje motywy słowiańskie w skalach, poetyce i nastroju. Marsalisowi i Jopek partnerowali: autor prawie wszystkich aranżacji Krzysztof Herdzin, Mino Cinelu, Maria Pomianowska, Robert Kubiszyn, Pedro Nazaruk, Marcin Wasilewski i Atom String Quartet. Płyta „Ulotne” została wydana w październiku 2018 roku.


fot. Rafał Nowakowski

JAZZ FORUM 10-11/2019

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

RASP Lovers & Howard

Wojtczak/Piotrowicz, R

Płyta miesiąca

Paul Bley Gary Peacock Paul Motian

When Will The Blues Leave

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Foto Wystawa

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm