Aktualności
Tomasz Stańko
fot. John GuilleminPOLSKI JAZZ W LONDYNIE

JFW piątek 13 listopada rozpoczyna się organizowany już po raz siedemnasty, London Jazz Festival. W jego ramach – prezentacja polskiego jazzu „Polish Jazz Showcase”. Wśród gwiazd m.in. Tomasz Stańko i Leszek Możdżer.

Londyński festiwal potrwa  do niedzieli 22 listopada. Odbędzie się w sumie 200 koncertów w 50 różnych miejscach. Największe wydarzenia to Sonny Rollins (sold out), Branford Marsalis Quartet, Chick Corea Trio, Marcus Miller, John Surman, Bill Frisell & BBC Symphony Orchestra, Dave Holland & Overtone Quartet, John Scofield, Bela Fleck and the Flecktones, Roberto Fonseca, Madeleine Peyroux, Melody Gardot...

Jedną z atrakcji londyńskiego festiwalu będzie specjalna prezentacja polskiego jazzu w Southbank Center przy Belvedere Road. W sobotę 14 listopada w Clore Ballroom o godz. 14.00 pod szyldem „Polish Jazz Showcase” wystąpią Paweł Kaczmarczyk Auduiofeeling Band oraz ze swoim Kwinetem wokalista Grzegorz Karnas (wstęp wolny). Tuż potem o godz. 18.00 na spotkanie we Front Room pt.
„Discover Polish Jazz”  zaprasza Paweł Brodowski, który opowie „o jazzie polskim wczoraj, dziś i jutro”. Zaś o godz. 19.30 w Queen Elizabeth Hall wystąpi Tomasz Stańko i jego Nordic Quintet, prezentując program z najnowszej płyty „Dark Eyes”. W pierwszej części zagra irlandzka grupa Metier (bilety £25 / £20 / £10). Koncert ten będzie retransmitowany na Jazz on 3 w poniedziałek 16 listopada.

W niedzielę 15 listopada o 19.45 w Purcell Room wystąpi Leszek Możdżer w duecie ze szwedzkim basista Larsem Danielssonem. W drugiej części zagra amerykański pianista Vijay Iyer (bilety £20 / £10).

Prezentacja naszego jazzu  odbywa się w ramach programu  „POLSKA!YEAR, czyli Roku Polskiego w Wielkiej Brytanii” – realizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie i Instytut Kultury Polskiej w Londynie w porozumieniu z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych


14 listopada, godz. 14:00

POLISH SHOWCASE

Southbank Centre / Clore Ballroom

godz. 14.00
Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling

Grzegorz Karnas  + cello quintet

godz. 18:00
Southbank Centre / Front Room

DISCOVER POLISH JAZZ – wykład – prezentacja nt. historii polskiego jazzu (Polish jazz – its past, present and future)

Paweł Brodowski, redaktor naczelny „Jazz Forum”


godz. 19:30

Southbank Centre / Queen Elizabeth Hall

TOMASZ STAŃKO QUINTET

 
godz. 19:00

Klub jazzowy Vortex (The Vortex Jazz Club)
w serii FRESH FROM EUROPE

Grzegorz Karnas + cello quintet


15 listopada – godz. 19.45 
 
Southbank Centre/Purcell Room

LESZEK MOŻDŻER – LARS DANIELSSON

16 listopada

Retransmisja koncertu Tomasza Stańko z Queen Elizabeth Hall w BBC Radio 3’s Jazz on 3

 
Więcej informacji na stronach:
www.londonjazzfestival.org.uk
www.southbankcentre.co.uk

 
JAZZ FORUM 6/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Orient Express

The Consonance Trio

Płyta miesiąca

Marcin Wasilewski Trio w/Joe Lovano

Arctic Riff

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Foto Wystawa

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm