Aktualności
Premiery wytwórni ECMNowe fascynujące płyty monachijskiej wytwórni: Keith Jarrett / Gary Peacock/ Jack DeJohnette oraz Mathias Eick

Premiera: 2 marca 2018.

Keith Jarrett / Gary Peacock/ Jack DeJohnette
After the Fall (2CD)

Grupa potocznie zwana The Standards Trio dokonała już wielu znakomitych nagrań. „After The Fall” bez wątpienia wytrzyma porównania z tymi najwybitniejszymi. Jak pisze Keith Jarrett w dołączonym do płyty tekście: „Byłem zdumiony, że ta muzyka brzmi aż tak dobrze. Dla mnie ten album to nie tylko dokument o wartości historycznej, ale, przede wszystkim, świetny koncert.”

Występ ten, zarejestrowany w Newark, New Jersey w listopadzie 1998 roku, był powrotem artysty na scenę po dwuletniej przerwie. Keith Jarrett, Gary Peacock i Jack DeJohnette wykonali klasyczne utwory z Great American Songbook, takie jak: „The Masquerade Is Over”, „Autumn Leaves”, „When I Fall In Love”, czy „I’ll See You Again”. Na krążku znajdują się także fantastyczne interpretacje klasycznych bebopowych tematów, między innymi „Scrapple From The Apple” Charliego Parkera, „Bouncin’ With Bud” Buda Powella i „Doxy” Sonny’ego Rollinsa.


Mathias Eick – RavensburgNa „Ravensburg” Mathias Eick ponownie stawia na charakterystyczne, znane z albumu „Midwest” połączenie trąbki i skrzypiec, które podbiło serca słuchaczy. Nowym skrzypkiem w zespole Eicka jest wschodząca gwiazda norweskiej sceny jazzowej – Håkon Aase (znany także ze współpracy z Thomasem Strønenem), a trzon grupy wciąż stanowią dobrze znani fanom perkusiści – Helge Andreas Norbakken i Torstein Lofthus. Sam Eick jest w doskonałej formie kompozytorskiej – jego dzieła są oparte na dynamicznych konstrukcjach rytmicznych, a ich okrasą są wspaniałe, pnące się w górnych rejestrach melodie. Album „Ravensburg”  został nagrany w Rainbow Studio w Oslo w czerwcu 2017 roku. Producentem krążka jest Manfred Eicher. 

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm