Aktualności

Era Jazzu
Rebekka Bakken
14.04.2019, godz. 19.00
Aula UAM
ul. Wieniawskiego 1
Poznań

Bilety 80  - 150 zł
Ticketmaster.pl
Bilety24.pl 
CIM, EMPiK

Rebekka Bakken gwiazdą Ery Jazzu

Dionizy PiątkowskiNorweska wokalistka wystąpi 14 kwietnia w Auli UAM w Poznaniu

Na jedynym koncercie w Polsce,  na gali Ery Jazzu w poznańskiej Auli UAM, Rebekka Bakken zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty „Things You Leave Behind”.

– Rebekka Bakken nie jest emisariuszką skandynawskiego jazzu, ale przykładem artystki, która rozwijając swój talent potrafiła doskonale zaistnieć na hermetycznym rynku śpiewających jazz dam – mówi szef Ery Jazzu Dionizy Piątkowski. – Jej nagrania, choć stylistycznie chłodne, „skandynawskie”, są również niezwykle „amerykańskie” i przebojowe. Jest melancholijnie ujmująca jak Marianne Faithfull, jazzująca jak Diana Krall, charyzmatyczna jak Joni Mitchell i folkowo przekonująca jak Norah Jones.

Jej najnowszy album „Things You Leave Behind”, którego koncertowa premiera odbędzie się na Erze Jazzu, jest syntezą tych brzmień. Rebbeka Bakken stylowo śpiewa kompozycje jazzowe, które wzbogaca swoją charakterystyczną folkową manierą, gdzie sporo jest amerykańskiego rhythm & bluesa, nastojów rocka i funky. Wokalistka gra także na skrzypcach oraz instrumentach klawiszowych ubarwiając swoją wirtuozerią doskonały band. Pojawiają się melodyjne kompozycje Rebbeki, ale także słynne, jazzowe standardy. Wszystko utrzymane w nastroju tak modnej ostatnio przebojowej, folkowo-jazzowej ballady.

„Jest kobietą, w której żyłach płynie krew Wikingów – pisze o wokalistce JAZZ FORUM – Tak, jak kiedyś jej praprzodkowie, pewnego dnia rzuciła wszystko, co było dla niej ważne w Norwegii, i ruszyła na koniec świata w poszukiwaniu swojego miejsca w muzyce. Znalazła je. Ameryka. Wielka lekcja jazzu… Dojrzale smakuje życie i mówi o tym otwarcie. Wie, co to ból i radość życia. Daje temu wyraz na autorskich albumach a koncerty pokazują znakomitą skalę jej możliwości wokalnych, których dotąd w pełni nie zarejestrowało żadne studyjne nagranie. Dlatego jej muzykę najlepiej odkrywać na żywo. A wtedy trudno się oprzeć... Piękny trzyoktawowy głos, niebanalna uroda i temperament…” (Rebekka Bakken – gwiazda galowego koncertu Ery Jazzu w rozmowie z Agnieszką Antoniewską / Jazz Forum)

Projekt realizowany jest przy współpracy
Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Miasta Poznań.
Partnerem Strategicznym Ery Jazzu jest Aquanet S.A.


JAZZ FORUM 6/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Orient Express

The Consonance Trio

Płyta miesiąca

Marcin Wasilewski Trio w/Joe Lovano

Arctic Riff

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Portrety

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm